Президент дозволив нинішнім нардепам красти до 2020 року – Гриценко про законопроект щодо скасування депутатської недоторканності G

Гриценко: У нас є недавній приклад колишнього президента, який теж зіткнувся з Майданом
Фото надане телеканалом NewsOne

Дія поданого до Верховної Ради законопроекту про скасування депутатської недоторканності має поширюватися не лише на парламентаріїв, але й на президента України, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" екс-міністр оборони, колишній народний депутат Анатолій Гриценко.

Президент України Петро Порошенко дозволив парламентаріям продовжувати красти до 2020 року, заявив виданню "ГОРДОН" екс-міністр оборони, колишній народний депутат Анатолій Гриценко, коментуючи внесений главою держави до Верховної Ради законопроект про скасування депутатської недоторканності.

"Я вважаю неправильною умову, що цей закон у разі його ухвалення набуде чинності лише через три роки. По суті, президент дозволив нинішнім нардепам красти до 2020 року. У районних судах будь-якої області України людей судять за правопорушення, які вони зробили зараз. А цей законопроект дає зрозуміти, що через три роки ніхто не буде чіпати "попередників". Тобто це половинчасте рішення. Це фальш, брехня. Її відразу потрібно припиняти", – зазначив Гриценко.

На його думку, законопроект також мав передбачати скасування недоторканності і для самого президента.

"Чи відволік Порошенко своїм законопроектом увагу від мітингу під Радою? Він завжди був сильний у політтехнологіях. Але я говорю про суть цього законопроекту. Якби Порошенко справді був гарантом, то розумів би, що закон один для всіх. Нардеп або президент, що порушили закон, мають іти під суд так само, як і будь-який інший громадянин. Тоді б він подавав зовсім інші законопроекти. Я б на його місці подав проект закону, який передбачає скасування недоторканності і для депутатів, і для президента", – наголосив співрозмовник.

За його словами, главі держави варто прислухатися до мітингувальників під парламентом, однією з вимог яких є ухвалення законопроекту про обмеження депутатської недоторканності.

"Раджу Порошенкові та парламенту не жартувати з вогнем. У нас є недавній приклад колишнього президента, який теж зіткнувся з Майданом. Він спочатку не сильно звертав увагу на мітингувальників, але потім усю його зграю винесли разом із кріслами. Мене дуже хвилює, що людей не так багато, як очікувалося. Я б хотів, щоб учасників мітингу під Радою було в 10 разів більше. Але людям потрібно дозріти", – резюмував Гриценко.

Сьогодні під Радою проходить акція протесту, організована декількома політичними силами і громадськими організаціями. Вимоги активістів – ухвалити закони про обмеження депутатської недоторканності (№6773), про антикорупційний суд (№6011) і про нові виборчі правила (№1068-2).

За словами начальника Головного управління Нацполиції в Києві Андрія Крищенка, на мітинг під Верховною Радою прийшло приблизно 4,5 тис. осіб.

Близько 16.00 під Радою почалися сутички, застосували сльозогінний газ. Наразі відомо про щонайменше трьох постраждалих, один із них – співробітник поліції.

Активісти почали встановлювати під парламентом намети.