"ПриватБанк" виграв у Коломойського й Боголюбова апеляцію в Лондонському суді
Після рішення Апеляційного суду Лондона судовий наказ про всесвітній арешт активів ексакціонерів "ПриватБанку" Ігоря Коломойського й Геннадія Боголюбова лишається чинним, повідомили у фінустанові.
Апеляційний суд Лондона ухвалив рішення, яким підтвердив, що англійський суд має юрисдикцію для розгляду позову "ПриватБанку" про шахрайство проти ексакціонерів фінустанови Ігоря Коломойського й Геннадія Боголюбова, повідомила 15 жовтня пресслужба банку.
"Судовий наказ про всесвітній арешт активів, який було отримано у грудні 2017 року, залишається чинним до винесення судового рішення по суті. У своєму рішенні, оголошеному сьогодні вранці в Лондоні, апеляційний суд у повній мірі задовольнив апеляційну скаргу "ПриватБанку" щодо всіх питань, повністю скасувавши рішення, винесене суддею... у грудні 2018 року. Судді апеляційного суду дійшли висновку, що "банк має достатню для судового розгляду справу для повного відшкодування $1,9 млрд [включно із процентами – $3 млрд], як заявлено в позовних вимогах", та що судовий наказ про всесвітній арешт активів залишається чинним", – ідеться в повідомленні.
Апеляційний суд Лондона постановив, що "за обставин, коли позов про шахрайство передбачає те, що визначено суддею як шахрайство та відмивання коштів в особливо великих розмірах", то позов банку мають розглядати по суті у Великобританії.
"Апеляційний суд також відмовив у наданні відповідачам дозволу на оскарження рішення та зобов'язав їх подати лінії захисту проти позову до кінця листопада, маючи на увазі, що банк може рухатися далі з розглядом справи без жодних затримок. Дата розгляду справи по суті буде належним чином визначена судом", – продовжили у пресслужбі "ПриватБанку".
Голова правління банку Петр Крумханзл заявив: "Ми дуже задоволені рішенням апеляційного суду та готові рухатися далі з позовом банку в Англії. Це є важливим кроком для досягнення справедливості для банку та народу України".
Партнер юридичної фірми Hogan Lovells International LLP Річард Льюіс прокоментував: "Як зазначили вельмишановні судді, відповідачі прийняли існування достатньої для судового розгляду справи проти них щодо шахрайства та жоден із них не запропонував жодного пояснення того, що суд називає як "безліч транзакцій, які не мають очевидної комерційної логіки". Дуже важко уявити, як відповідачі будуть захищатися від позовних вимог банку в суді".
У грудні 2017 року "ПриватБанк" подав до високого суду Лондона позов проти своїх колишніх власників, а також компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyn Investing Corp., Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd, які їм, імовірно, належать або є під їх контролем. Позивачі стверджують, що бізнесмени вивели з банку приблизно $1,9 млрд, виконавши низку незаконних операцій з фальшивими кредитами.
Суд видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського й Боголюбова. Йшлося про понад $2,5 млрд.
4 грудня 2018 року Високий суд Лондона постановив, що позов "ПриватБанку" не відповідає його юрисдикції. Водночас суддя визнав наявність у банку обґрунтованих позовних вимог проти Коломойського й Боголюбова як мінімум на кілька мільйонів доларів. Водночас, на думку суду, банк не має право обирати прийнятну для себе судову інстанцію і його ексвласники мають право захищати свої інтереси за місцем постійного проживання.
21 грудня 2018 року юристи "ПриватБанку" подали апеляцію на рішення Високого суду Лондона. Слухання в апеляційному суді відбувалися із 22 липня у відкритому режимі, 31 липня вони завершилися.