Прокуратура Харківської області розслідує справу про причетність до тероризму екс-судді Штепи Єжова

У січні 2017 року Єжов узяв самовідвід у справі Штепи
Фото: korenvkvadrate / Twitter

Прокурор Харківської області Юрій Данильченко назвав перспективним кримінальне розслідування за фактом сприяння тероризму щодо судді Червонозаводського районного суду Харкова Віктора Єжова, який раніше слухав справу екс-мера Слов'янська Нелі Штепи, однак підозри судді поки не оголошували.

Кримінальне розслідування за фактом сприяння тероризму щодо судді Червонозаводського районного суду Харкова Віктора Єжова, який раніше слухав справу екс-мера Слов'янська Нелі Штепи, є дуже перспективним, заявив прокурор Харківської області Юрій Данильченко під час прес-конференції, повідомляє агентство "Укрінформ".

"Проводять досудове розслідування за фактом сприяння діяльності терористичної організації", – зазначив прокурор.

Він відмовився розголошувати інформацію про досудове розслідування, але заявив, що офіційної підозри Єжову поки не оголошували.

"Уважаю цю справу дуже перспективною, причім одним епізодом вона не обмежиться. Сподіваюся, що її буде в найкоротші терміни розслідувано і передано до суду", – підкреслив прокурор.

У січні 2017 року Єжов узяв самовідвід у справі Штепи після того, як держобвинувачення повідомило, що проти нього відкрито кримінальне провадження.

За даними видання Media Port, Єжова у квітні 2015 року указом президента перевели до Харкова на посаду судді Червонозаводського районного суду. До того він працював суддею Кіровського районного суду Макіївки Донецької області.

Штепу затримали 11 липня 2014 року. На початку жовтня того ж року їй оголосили підозру за статтями "посягання на територіальну цілісність України" та "створення терористичної групи чи організації" за дії під час захоплення Слов'янська бойовиками Ігоря Гіркіна (Стрєлкова).

За даними Генеральної прокуратури України, колишньому меру Слов'янська загрожує довічне ув'язнення.

Прізвище Штепи було вказане у списках "ДНР" на обмін, оприлюднених народним депутатом України Надією Савченко.

Однак 15 лютого Штепа заявила, що відмовилася від обміну на українських полонених.

15 травня колегія Комінтернівського райсуду Харкова, яка слухала справу Штепи, ухвалила рішення про свій відвід. За даними захисту, це означає, що справу вчетверте почнуть слухати з самого початку.