Рада ухвалила пенсійну реформу, Саакашвілі просить в Україні політичного притулку. Головне за день
"ГОРДОН" подає огляд основних подій вівторка, 3 жовтня.
Збільшення пенсій
Верховна Рада схвалила урядовий законопроект про внесення змін до законів України щодо підвищення пенсій. Ініціативу підтримало 288 народних депутатів.
Глава парламентського комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денісова сказала, що завдяки новому закону буде підвищено пенсії для майже 10 млн українців із загальної кількості 11 млн 700 тис.
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що вже жовтневі пенсії буде перераховано з урахуванням нового закону.
Судова реформа
Парламент також уніс зміни до українських кодексів у межах реформи судочинства. Найбільший резонанс викликало затвердження поправки нардепа від Радикальної партії Андрія Лозового, яка передбачає суттєве скорочення строків досудового розслідування. Колеги Лозового – Олена Шкрум, Єгор Соболєв, Мустафа Найєм та інші висловили побоювання, що нова редакція Кримінального процесуального кодексу дасть змогу уникнути відповідальності екс-президенту Віктору Януковичу і представникам чинної влади, яких підозрюють у корупції.
Протест Михайла Добкіна
Народний депутат від Опозиційного блоку Михайло Добкін заявив про вихід із партії після голосування за законопроект про судову реформу, який підтримало 20 членів блоку.
Прохання Саакашвілі
Лідер партії "Рух нових сил" Михайло Саакашвілі, який утратив громадянство України, звернувся до Держміграційної служби із проханням надати йому політичний притулок. Під час розгляду прохання екстрадиція Саакашвілі неможлива, визнав генпрокурор України Юрій Луценко.
Охорона арсеналів
До кінця 2017 року Збройні сили України можуть призвати приблизно 500 офіцерів запасу для доукомплектації персоналу складів озброєнь, заявили в Генштабі ЗСУ.
Комплектація Верховного суду
Громадська рада доброчесності закликала президента України Петра Порошенка не затверджувати кандидатур суддів Верховного Суду до завершення судової перевірки можливих порушень під час відбору кандидатів. У Вищій кваліфікаційній комісії вважають, що рада перевищує свої повноваження.
Нобелівська з фізики
Нобелівську премію в галузі фізики присудили американським ученим Райнеру Вайссу, Кіпу Торну і Баррі Барішу за відкриття гравітаційних хвиль.