Рада ухвалила законопроект про відеофіксацію обшуків
За законопроект про відеофіксацію обшуків проголосувало 312 депутатів.
16 листопада Верховна Рада взяла за основу й ухвалила в цілому розроблений урядом законопроект №7275 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування", передає кореспондент "ГОРДОН".
"За" документ проголосувало 312 депутатів.
"Проектом закону з метою забезпечення додаткових гарантій законності при проведенні обшуку пропонується внести зміни до статей 27, 107, 222 та 236 КПК. Зокрема, передбачено обов'язкову відеофіксацію проведення такої слідчої дії, як обшук, а також під час розгляду клопотань слідчим суддею за виключенням вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій. При цьому відеозапис, забезпечений слідчим, прокурором є невід'ємним додатком до протоколу обшуку. Разом із тим передбачено право сторони захисту самостійно здійснювати відеофіксацію проведення обшуку", – ідеться в пояснювальній записці до законопроекту.
На засіданні ВР ухвалити "антирейдерський" законопроект закликав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. За його словами, документ не допустить втручання правоохоронців у діяльність бізнесменів.
Після ухвалення документа він висловив упевненість, що президент України Петро Порошенко найближчим часом підпише документ.
9 жовтня Гройсман запропонував створити робочу групу для розроблення законопроекту щодо посилення відповідальності правоохоронних органів за тиск на бізнес.
8 листопада Кабінет Міністрів України схвалив законопроект, який уводить відео- та аудіофіксацію обшуків у бізнес-структурах. "Коли обшуки бізнесу будуть фіксувати, коли судді будуть усвідомлювати свою відповідальність, ми з перших днів роботи закону зможемо відчути ефект", – заявив під час засідання уряду міністр юстиції Павло Петренко.
Бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета зазначив, що однією з найважливіших норм законопроекту стане неприйняття судом доказів, одержаних під час обшуку без відеофіксації.