Рада розробить новий законопроєкт про оцінювання майна та електронні майданчики
Новий законопроєкт передбачатиме функціонування єдиного державного майданчика для оцінювання майна, заявив нардеп від "Слуги народу", голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, митної та податкової політики Данило Гетманцев на закритому засіданні фракції.
Верховна Рада розробить новий законопроєкт про оцінювання майна та електронні майданчики. Таке рішення ухвалили 28 жовтня на закритому засіданні фракції "Слуга народу", у якому брав участь президент України Володимир Зеленський, повідомляє "Цензор.НЕТ".
У своєму зверненні до депутатів Зеленський вказав на високу довіру людей до партії, а також те, що нардепів від "Слуги народу" хочуть дискредитувати опоненти. Тому Зеленський подякував тим депутатам, які пройшли публічно поліграф, і попросив членів фракції не сваритися одне з одним. На зборах не було надано доказів того, що депутати взяли хабар.
Як розповіли депутати, які брали участь у засіданні, нардеп від "Слуги народу", голова комітету з питань фінансів, митної та податкової політики Данило Гетманцев заявив, що буде розроблено новий законопроєкт про електронні майданчики. Він, імовірно, передбачатиме функціонування єдиної державної платформи для оцінювання майна.
Нардепка від "Слуги народу" Євгенія Кравчук прокоментувала засідання фракції: "Питання податкового комітету обговорювали найдовше. Це складна розмова для нашої фракції, але відвертий діалог і поліграф зняли багато підозр. Корупційні майданчики й посередники все одно зникнуть – відповідний законопроєкт буде розглянутий на комітеті і винесений у зал".
Зеленський висунув вимогу до низки депутатів із фракції "Слуга народу", які входять у парламентський комітет із питань фінансів, податкової та митної політики, пройти тест на поліграфі через відмову голосувати на засіданні комітету 18 жовтня за законопроєкт №2047-д про ліквідацію корупційних схем під час оцінювання об'єктів нерухомості. Його підтримало п'ятеро депутатів від "Слуги народу" (всього в комітеті 20 представників цієї фракції). Депутати, імовірно, відмовилися підтримувати проєкт закону за винагороду. За інформацією екснардепа Сергія Лещенка, депутатам заплатили по $30 тис. за відмову від голосування.
Законопроєкт пропонує скасувати роботу платних електронних майданчиків, через які оцінювачі нерухомості та нотаріуси зобов'язані подавати звіти про оцінювання нерухомості в єдину базу. Майданчики, за даними ЗМІ (наприклад, проєкту Bihus.info), пов'язані з народним депутатом від групи "За майбутнє" Антоном Яценком. Він заперечує це і заявляє, що не займається бізнесом.
23 жовтня Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом імовірного отримання неправомірної вигоди народними депутатами.
Із 23 жовтня представники фракції "Слуга народу" у прямому ефірі проходять перевірки на детекторі брехні. Про тестування вже повідомили Олександр Дубінський, Ольга Василевська-Смаглюк, Дар'я Володіна й Олег Марусяк (входять у комітет із питань фінансів), а також Олександр Качура (входить у комітет із питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування) й лідер фракції Давид Арахамія (він член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки).
Керівник представництва Всеукраїнської асоціації поліграфологів у Києві Ігор Іщук зазначив, що поліграф "не вимірює брехню", і назвав процедуру проходження детектора брехні нардепами від "Слуги народу" цирком і маніпуляціями.
Зеленський говорив, що якщо перевіркою на поліграфі "буде встановлена хоча б найменша вірогідність того, що хтось із депутатів брав гроші за голосування на комітеті", ними мають зайнятися антикорупційні органи.