Рада відмовилася скасувати ухвалення закону про імпічмент президента України

Рада 18 вересня відмовилася ухвалити проєкт постанови №1012-П
Фото: rada.gov.ua

Главі парламенту Дмитрові Разумкову надали право підписати закон про імпічмент президента України, ухвалений 10 вересня.

Верховна Рада 18 вересня відмовилася ухвалити проєкт постанови №1012-П "Про скасування рішення Верховної Ради України від 10 вересня 2019 року про прийняття в цілому як закону України проєкту закону про особливу процедуру усунення президента України з поста (імпічмент)", передає кореспондент "ГОРДОН".

"За" висловився лише 101 депутат за мінімально необхідних 226 голосів. Проти проголосувало 14 парламентарів, 249 – утрималися.

Парламентська фракція "Слуга народу" дала три голоси за проєкт постанови про відмову від закону про імпічмент, "Опозиційна платформа – За життя" – 35 голосів, "Європейська солідарність" – 24, "Батьківщина" – один голос, депутатська група "За майбутнє" – один голос. Також за проєкт постанови проголосувало 19 позафракційних нардепів.

Глава парламенту Дмитро Разумков тепер має право підписати ухвалений закон і скерувати його на підпис президенту України Володимирові Зеленському.

10 вересня Рада взяла за основу й ухвалила в цілому законопроєкт "Про особливу процедуру усунення президента України з поста (імпічмент)". Низка опозиційних депутатів висловлювала заперечення щодо процедури ухвалення документа, який монобільшість визнала таким, що не потребує доопрацювання.

Законопроєкт про імпічмент подав до Верховної Ради 29 серпня президент України Володимир Зеленський. Документ було визначено як невідкладний. "Верховна Рада може усунути президента України з поста в порядку імпічменту лише в разі вчинення ним державної зради або іншого злочину", – ідеться в тексті закону.