Рада внесла зміни в закони про держзакупівлі ліків для підвищення їх доступності
Верховна Рада України ухвалила закон, що звільняє від податку на додану вартість медичні товари, які ввозить в Україну закупівельна організація коштом державного бюджету.
Верховна Рада України у другому читанні підтримала законопроєкт №2539 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підвищення доступності лікарських засобів, медичних виробів та інших товарів, які закуповуються за кошти державного бюджету, та створення умов для закупівель у сфері охорони здоров'я за кошти державного бюджету". Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
Законопроєкт підтримало 295 народних депутатів.
Документ передбачає внесення низки змін у Податковий кодекс, зокрема вводять положення про нерозповсюдження низки різниць, які виникають під час здійснення фінансових операцій, на операції закупівельної організації з безоплатного постачання (розподілу) медичних товарів, які організація придбала коштом державного бюджету або грантів (субгрантів) Глобального фонду.
Планують звільнити від оподаткування ПДВ операції із ввезення на митну територію України й постачання на митній території України медтоварів, які закуповуватиме закупівельна організація.
Передбачено, що положення податкового законодавства про необхідність нарахування компенсувальних податкових зобов'язань і пропорційне віднесення сум податку на додану вартість до податкового кредиту не поширюються на операції, які звільнили від оподаткування ПДВ.
Передбачено узгодження норм Податкового кодексу із законами України "Про публічні закупівлі", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення своєчасного доступу пацієнтів до необхідних лікарських засобів і медичних виробів шляхом здійснення державних закупівель із залученням спеціалізованих організацій, що здійснюють закупівлі" та іншими.
"Закон дозволить закуповувати більше медичних товарів при існуючих обсягах бюджетного фінансування програм у сфері охорони здоров'я. Також звільнення від оподаткування названих операцій може стимулювати зростання пропозиції на медичні товари для закупівель за кошти державного бюджету, що у свою чергу посприяє підвищенню конкуренції серед учасників закупівель та зниженню вартості медичних товарів", – ідеться в пояснювальній записці до законопроєкту.