Рада зробила ще один крок до скасування депутатської недоторканності. Як голосували за фракціями
Парламентські фракції "Європейська солідарність", "Батьківщина" й "Голос" не підтримали закону, згідно з яким дані про вчинені народними депутатами правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань має право заносити генеральний прокурор України, він також може погоджувати клопотання про затримання й арешт парламентаріїв.
Верховна Рада 18 грудня ухвалила у другому читанні й у цілому законопроєкт №2237 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою приведення у відповідність до закону України "Про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України". На сайті Ради опубліковано результати голосування за фракціями.
Відповідно до закону, дані про вчинені народними депутатами правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань має право заносити генеральний прокурор України. Крім того, згідно з ухваленими поправками, клопотання про дозвіл на затримання, про запобіжний захід, проведення інших слідчих розшукових дій щодо нардепів треба узгоджувати з генеральним прокурором. Ці клопотання може підтримати глава ГПУ, а не парламент, як було раніше.
"За" проголосував 291 народний депутат.
Від "Слуги народу" за документ проголосувало 223 народні депутати, проти висловився один, двоє утрималися, не голосувало троє, не було 19 нардепів.
Фракція "Опозиційна платформа – За життя" дала 22 голоси "за". Дев'ять нардепів утрималися, стільки само не голосували, не було чотирьох, ніхто не проголосував проти.
Із фракції "Європейська солідарність" "за" не проголосував ніхто, водночас ніхто не голосував "проти". Утрималося 23, не голосував один, не було трьох.
Фракція "Батьківщина" проголосувала так: "за" – нуль, "проти" – нуль, утрималося 20, чотирьох не було.
Фракція "Голос" не дала голосів "за". "Проти" висловилося 19 парламентаріїв, одного нардепа не було.
Із депутатської групи "За майбутнє" "за" проголосувало 15 парламентаріїв, ніхто не проголосував "проти", інші були відсутніми або утрималися.
Із позафракційних депутатів за документ проголосувало 14 парламентарів, проти не висловився ніхто, по двоє не голосували, утрималися або були відсутніми.
У першому читанні проєкт закону №2237 ухвалили 3 грудня. 17 грудня профільний комітет підтримав поправки до документа. Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що схвалений депутатами законопроєкт замість скасування недоторканності посилює її.
30 серпня 363 депутати Верховної Ради ІХ скликання підтримали проєкт постанови №1095 про обмеження недоторканності парламентаріїв і попередньо погодили поданий у лютому 2017 року п'ятим президентом України Петром Порошенком законопроєкт №7203. 20 червня 2018 року Конституційний Суд України визнав, що документ відповідає Основному закону.
Верховна Рада на засіданні 3 вересня 2019 року ухвалила в цілому законопроєкт №7203, згідно з яким до Конституції України вносять зміни, що стосуються скасування депутатської недоторканності. 11 вересня закон підписав президент України Володимир Зеленський. Документ набуде чинності з 1 січня 2020 року.