Радуцький заявив, що в закон про медреформу змін не вноситимуть
У межах перегляду медреформи буде внесено зміни в розрахунки вартості пакетів медичних послуг, які держава оплачує медустановам, а також підвищено зарплату медикам, заявив голова парламентського комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медстрахування Михайло Радуцький.
Не планують вносити зміни в ухвалений 2017 року закон України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення" – закон про медреформу. Зміни буде внесено в державний бюджет. Про це в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" повідомив голова парламентського комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медстрахування Михайло Радуцький.
"Зміни до закону про фінансові гарантії, які змінювали б принцип реформи, ніхто вносити не має наміру. Позиція президента – не зупиняти реформу, а вирішити комплекс проблем, що виникли на старті, щоб не допустити звільнень десятків тисяч медиків", – зазначив Радуцький.
За його словами, в межах перегляду медреформи буде внесено зміни в розрахунки вартості пакетів медичних послуг, які держава оплачує медустановам, а також підвищено зарплату медикам.
"Оскільки ми виступили з ініціативою підвищити всім медичним працівникам зарплати до 50%, і на це необхідно виділити понад 11 млрд грн, зміни до бюджету потрібні", – додав парламентарій.
Медреформа в Україні розпочалася у квітні 2018 року. На першому етапі українці обирали сімейного лікаря й підписували з ним декларацію. Другий етап реформи мав стартувати 1 липня 2019 року, але в підсумку його запуск перенесли на 1 квітня 2020 року.
У межах другого етапу реформи лікарні перейшли на іншу систему фінансування – тепер гроші їм виділяє Національна служба охорони здоров'я. Станом на 22 квітня НСЗУ підписала договори з більш ніж 1600 установами.
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов говорив, що 2020 року фінансування 984 лікарень зменшать на 10–50%, що може призвести до скорочень медпрацівників.
Президент України Володимир Зеленський 4 травня висунув вимогу до Міністерства охорони здоров'я та Верховної Ради переглянути медичну реформу. На думку президента, через новий механізм фінансування може залишитися без роботи приблизно 50 тис. медиків, 332 клініки закриють. Він пропонує визнати помилки реформи й розробити механізми їх виправлення.
У МОЗ заявили, що внесуть корективи в реалізацію медреформи.