Разумков: Було б коректно надати посаду віцеспікера Ради опозиції. Але нехай вони між собою визначать, яка вони опозиція
За словами голови партії "Слуга народу" Дмитра Разумкова, в Україні завжди було "кілька опозицій" у парламенті.
Голова партії "Слуга народу", яка лідирує на парламентських виборах, Дмитро Разумков упевнений, що посаду віцеспікера Верховної Ради має обійняти представник опозиції. Про це він сказав в ефірі каналу ICTV 22 липня.
"Мені здається, було б коректно, якби цю посаду обійняли представники опозиції. Але в нас так в історії держави відбувається, що в нас завжди кілька опозицій. Нехай вони між собою визначать, яка вони опозиція, тому що в нас деякі з одного боку зовсім протилежні політичні сили синхронно їздять у Європу, й іноді створюється враження, що там відбувається широка коаліція, яка на ефірах дуже сильно критикує одне одного, а після цього поза ефірами непогано спілкується і, напевно, ділить якісь посади. Це було в попередній Верховній Раді, і сподіваюся, такого не буде в новій", – сказав він.
У Разумкова запитали, що його партія робитиме, якщо на посаду у президію Ради запропонують голову політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука.
"Тобто ви вважаєте, що "Європейська солідарність" разом із якоюсь ще політсилою запропонують Медведчука? Ну, тоді ми зможемо на це відповісти й на ефірі, й у Верховній Раді", – заявив він.
Разумков упевнений, що "Опозиційна платфома – За життя" не буде єдиною опозиційною партією в парламенті.
"Нехай опозиція між собою визначиться, кого вона запропонує. Я думаю, це буде по-європейськи, адекватно, і це нові правила взаємодії у Верховній Раді між владою й опозицією", – додав він.
Верховну Раду очолює голова, у нього є два заступники: перший віцеспікер і віцеспікер. Зараз головою парламенту є Андрій Парубій, першою віцеспікеркою – Ірина Геращенко, а віцеспікеркою – Оксана Сироїд.
21 липня українці голосували на позачергових виборах у Верховну Раду. Явка по Україні становила 49,84%.
За даними опрацювання 85,01% електронних протоколів із результатами голосування на багатомандатному загальнодержавному окрузі, у Раду проходять п'ять партій: "Слуга народу" (42,93%), "Опозиційна платформа – За життя" (12,93%), "Європейська солідарність" (8,29%), "Батьківщина" (8,14%) і "Голос" (6,03%).