Ключовою проблемою парламентських виборів в Україні стало матеріальне стимулювання виборців – "Опора"

Українським виборцям надавали широкий перелік товарів і послуг, зазначили в "Опорі"
Фото: ЕРА

Технології підкупу виборців на виборах у Верховну Раду потенційно могли вплинути на результати голосування в окремих мажоритарних округах, уважають у громадянській мережі "Опора".

На позачергових виборах у Верховну Раду України масово намагалися підкупити виборців. Про це заявили у громадянській мережі "Опора" 22 липня.

"Ключовим викликом на парламентських виборах стало застосування кандидатами в одномандатних виборчих округах технологій матеріального стимулювання виборців. Протягом виборчої кампанії спостерігачі "Опори" зафіксували значну кількість інцидентів з ознаками непрямого підкупу виборців, при цьому учасники виборів надавали виборцям широкий перелік товарів, послуг, інших матеріальних цінностей", – ідеться в заяві.

В "Опорі" вважають, що "державні та місцеві бюджетні програми також стали інструментом прихованого матеріального стимулювання виборців у зв'язку з відсутністю гарантій політично неупередженого розподілу та використання бюджетних коштів".

"На думку організації, технології підкупу виборців потенційно могли вплинути на результати голосування в окремих одномандатних виборчих округах, а тому всі зафіксовані випадки повинні отримати повноцінну правову оцінку", – наголосили активісти.

21 липня українці голосували на позачергових виборах у Верховну Раду. Явка по Україні становила 49,84%.

За даними опрацювання 85,01% електронних протоколів із результатами голосування на багатомандатному загальнодержавному окрузі, у Раду проходить п'ять партій: "Слуга народу" (42,93%), "Опозиційна платформа – За життя" (12,93%), "Європейська солідарність" (8,29%), "Батьківщина" (8,14%) і "Голос" (6,03%).