РНБО України ухвалила рішення ввести нові санкції проти осіб і компаній, причетних до російської агресії

У Києві відбулося засідання РНБО
Фото: president.gov.ua

Згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони, санкціям підлягають учасники збройного нападу на українські кораблі в Чорному морі, особи, які брали участь у затриманні та арешті моряків, а також політики, силовики і бізнесмени, які підтримують російську агресію.

Рада національної безпеки і оборони України на засіданні 26 грудня підтримала введення обмежувальних економічних та інших заходів проти фізичних і юридичних осіб, причетних до російської агресії в Чорному морі і проведення незаконних виборів в окупованих районах Донецької і Луганської областей. Про це повідомляє прес-служба РНБО.

Санкції вводять щодо російських компаній, бізнесменів, політиків і депутатів, працівників силових структур, які активно підтримували або сприяли агресивним діям проти України, поінформувала прес-служба.

"Також запроваджено обмежувальні заходи проти організаторів так званих виборів на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також щодо військових, суддів та правоохоронців, причетних до незаконного захоплення українських моряків під час акту агресії РФ проти України в Керченській протоці 25 листопада та незаконного утримання їх у російських в'язницях", – ідеться в повідомленні.

Санкційних списків та переліку обмежувальних заходів поки не опубліковано.

На відкритій частині засідання РНБО президент України Петро Порошенко повідомив, що санкції запровадять проти депутатів російської Держдуми, зокрема, із фракцій "Единая Россия" і ЛДПР, які надали політичну підтримку нападу на українські кораблі.

25 листопада РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.

Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували у кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово".

Усім морякам висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 (незаконне перетинання кордону) Кримінального кодексу Росії.

США засудили дії Росії, назвавши їх виявом агресії, Євросоюз висловив стурбованість застосуванням сили з боку РФ. Заяви з вимогою звільнити українських моряків опублікували також НАТО й ОБСЄ.

Офіційний Київ уважає, що затримані українські моряки мають статус військовополонених.

11 листопада на підконтрольних бойовикам територіях Донецької та Луганської областей відбулися "вибори депутатів народних рад і глав республік". Порошенко назвав їх фейковими. У прокуратурі Донецької області нагадали, що причетним до організації виборів на Донбасі загрожує довічне позбавлення волі.

"Вибори" в ОРДЛО розкритикували Євросоюз і США. Представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що вони порушують міжнародне право і підривають зобов'язання, узяті в межах Мінських угод про врегулювання ситуації на Донбасі.