Робота над обміном утримуваними особами триває – Офіс президента
Через пандемію коронавірусу засідання тристоронньої контактної групи з урегулювання конфлікту на Донбасі відбувалося в режимі відеоконференції. Жодних документів за підсумками наради не підписували.
Робота над формуванням списку для проведення обміну утримуваними особами триває. Про це йдеться в повідомленні пресслужби Офісу президента України за підсумками відеоконференції тристоронньої контактної групи.
"Ключові питання, які були порушені українською стороною, стосувалися безпекової ситуації на Донбасі та взаємного звільнення утримуваних осіб. Українська сторона підтвердила відданість режиму стійкого та повного припинення вогню та закликала учасників ТКГ підтримати цю ініціативу. Також триває робота над формуванням списків у межах взаємного звільнення утримуваних осіб", – ідеться в повідомленні.
Також контактна група обговорювала "наступні ділянки розведення сил і засобів, зважаючи передусім на гуманітарні критерії".
"Під час засідання жодних документів підписано не було", – підкреслили в ОП.
Зустріч відбувалася в режимі відеоконференції через епідемію коронавірусу.
Останній обмін утримуваними особами відбувся 29 грудня 2019 року між Україною і бойовиками "ДНР" та "ЛНР". Це сталося біля КПВВ "Майорське" в Донецькій області незабаром після зустрічі "Нормандської четвірки" в Парижі. За даними Служби безпеки України, із непідконтрольних територій повернулися 76 українців.
В інтерв'ю турецькому телеканалу TRT Haber, оприлюдненому 6 березня, президент України Володимир Зеленський говорив, що Україна передала бойовикам ОРДЛО список із 200 українських бранців для майбутнього обміну. Президент сподівається на обмін у березні.
Заступник керівника адміністрації президента РФ Дмитро Козак, який бере участь у переговорах щодо Донбасу, 11 березня говорив, що обмін може відбутися до кінця місяця.