Робота слідчої комісії Ради у справі Гандзюк заважатиме слідству – Луценко
Правоохоронці не надаватимуть інформації тимчасовій слідчій парламентській комісії з розслідування вбивства чиновниці Херсонської міськради Катерини Гандзюк і нападів на активістів, заявив генпрокурор України Юрій Луценко.
Робота тимчасової слідчої парламентської комісії (ТСК) із розслідування вбивства чиновниці Херсонської міськради Катерини Гандзюк і нападів на активістів заважатиме слідству. Про це 9 листопада в ефірі телеканала "Прямий" заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко.
"У разі, якщо кримінальну справу відкрито, слідство триває, ТСК не може паралельно вести слідство. Не може ТСК вести слідство паралельно з державними інститутами. Тому що ми несемо відповідальність за Конституцією та законом. А ці "крикуни" зараз будуть говорити на ТСК, що захочуть, і не понесуть жодної відповідальності. Причому [вони] заважають офіційному слідству", – заявив Луценко.
Він додав, що правоохоронці не будуть надавати ТСК інформацію про перебіг розслідування справи.
"ТСК створили, окей. Будуть запрошувати правоохоронців, вони будуть із повагою до парламенту приходити і відповідати, що не мають права розголошувати дані досудового слідства", – додав він.
Комісію Верховна Рада створила 6 листопада. Її очолив позафракційний нардеп Борислав Береза, до складу ввійшли нардепи від Блоку Петра Порошенка Юрій Буглак, Валерій Карпунцов, Мустафа Найєм, Максим Саврасов, Василь Яніцький, депутати від "Народного фронту" Ігор Алексєєв, Сергій Висоцький, Антон Геращенко, парламентарії від Опозиційного блоку Юрій Павленко і Дмитро Шпенов, депутат від "Самопомочі" Олена Сотник, нардеп від "Батьківщини" Ігор Луценко, депутат із групи "Партія "Відродження" Андрій Шипко, нардеп із групи "Воля народу" Євген Рибчинський, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко, позафракційний нардеп Остап Єднак.
8 листопада відбулося перше засідання комісії. Її члени вирішили, що на наступне засідання, яке пройде 15 листопада о 10.00 в антикорупційному комітеті Верховної Ради, запросять представників Гандзюк, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, Генпрокуратури, мера Херсона, голову Херсонської облдержадміністрації, першого слідчого і процесуального керівника у справі. Береза зазначив, що до роботи комісії буде залучено активістів, але до складу комісії внести їх не зможуть.
Гандзюк померла 4 листопада в одній із київських лікарень. 31 липня її облили сірчаною кислотою в Херсоні.
У справі Гандзюк було заарештовано ймовірного організатора нападу Сергія Торбіна, Володимира Васяновича, В'ячеслава Вишневського, Віктора Горбунова і Микиту Грабчука, який, за версією слідства, облив активістку кислотою. Вони є учасниками бойових дій на сході України у складі добровольчих формувань. Замовників злочину досі не назвали.
Поліція перекваліфікувала кримінальну справу про напад на активістку зі статті "замах на вбивство з особливою жорстокістю" на статтю "умисне вбивство", після чого передала в Головне слідче управління СБУ всі матеріали у справі Гандзюк.