Росія повернула Україні кораблі, ДБР підготувало підозру для Порошенка. Головне за день G

РФ передала Україні кораблі в акваторії Чорного моря
Фото: krymr.com

"ГОРДОН" подає огляд головних подій понеділка, 18 листопада.

Повернення українських військових кораблів

Росія повернула Україні захоплені в листопаді 2018 року броньовані катери "Нікополь" і "Бердянськ", а також буксир "Яни Капу" в акваторії Чорного моря, вони повертаються в Україну.

Передані кораблі ретельно перевірять, щоб з'ясувати, чи не вилучали з кораблів обладнання та документацію, повідомили в Міністерстві закордонних справ України. У відомстві зазначили, що Київ продовжить суд проти Москви в Гаазі щодо порушень під час захоплення кораблів.

Міністр оборони України Андрій Загороднюк заявив, що розцінює повернення кораблів як виконання Росією рішення Морського трибуналу. Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков стверджує, що це ніяк не пов'язано.

Підозра для Порошенка

Слідчі Державного бюро розслідувань передали в Генпрокуратуру проєкт повідомлення про підозру п'ятому президенту України Петрові Порошенку в межах досудового розслідування кримінального провадження про його ймовірний неправомірний вплив на проведення конкурсу з добору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя в березні – травні 2019 року.

Порошенко заявив, що над цим "навіть кури сміються"; він скасував низку зустрічей у Туреччині і повернувся в Україну. Адвокат експрезидента Ігор Головань назвав цю підозру "конвульсіями голови ДБР Романа Труби", який "з останніх сил чіпляється за крісло".

Генпрокурор Руслан Рябошапка повідомив, що до тексту підозри Порошенку можуть внести правки, зокрема, можлива зміна кваліфікації.

Підозра для Ляшка

Бориспільська місцева прокуратура оголосила екснардепу, лідеру Радикальної партії Олегові Ляшку підозру в завданні легких тілесних ушкоджень (ч. 2 ст. 346 Кримінального кодексу України) голові комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрієві Герусу.

Рябошапка сказав, що бійка з Герусом може дорого обійтися Ляшку. "У людини з'явилася можливість знову потрапити в телевізор. І він використав момент з Андрієм Герусом. Але такі речі караються Кримінальним кодексом", – заявив генпрокурор.

Пропозиції "Газпрому" щодо транзиту газу

Російський "Газпром" надіслав компанії НАК "Нафтогаз України" офіційну пропозицію про продовження чинного контракту або укладення нового договору про транзит газу через територію України строком на один рік.

Розслідування справ Майдану

У ДБР створили підрозділ із розслідування злочинів, скоєних під час масових протестів у 2013–2014 роках на Майдані, повідомив Труба.

Спікер українського парламенту Дмитро Разумков заявив, що скликання позачергової сесії Верховної Ради для затвердження законопроєкту, який урегулює питання щодо розслідування справ Майдану і передбачає звільнення Труби після перезапуску відомства, є малоймовірним. Він сподівається, що депутати "дорозглянуть" цей проєкт закону 3 грудня.

Суд обрав запобіжний захід голові правління "Укрексімбанку"

Згідно з рішенням Печерського районного суду Києва, голова правління "Укрексімбанку" Олександр Гриценко має внести 2,999 млн грн застави протягом п'яти днів.

ОАСК закрив справу проти Супрун

Окружний адміністративний суд закрив провадження за позовом екснардепа від Радикальної партії Ігоря Мосійчука до колишньої в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун про відсутність у неї повноважень міністра та визнання дій протиправними.

Кремль підтвердив дату нормандського саміту

Підготовка до переговорів з урегулювання конфлікту на Донбасі в нормандському форматі, які мають відбутися 9 грудня в Парижі, опинилася на завершальній стадії, повідомив Пєсков.

Протести у Грузії

Сьогодні вранці учасники антиурядових мітингів у Тбілісі заблокували всі входи в будівлю парламенту й оголосили про початок її пікетування. Пікетники почали зводити барикади біля будівлі.

Колишній пресаташе посольства Грузії в Україні Бачо Корчілава розповів у коментарі виданню "ГОРДОН", що в антиурядових мітингах, які відбуваються у Тбілісі, уперше беруть участь усі опозиційні сили Грузії. На його думку, владі навряд чи вдасться погасити протести.

Сотні поліцейських зі щитами, у спецодязі та з кийками оточили будівлю парламенту Грузії за периметром та відтіснили опозиційний пікет. Для розгону акції використовували водомети, є поранені та затримані.