Рожкова заявила, що протестувальники знесли ворота біля її будинку
Перша заступниця голови Нацбанку України Катерина Рожкова повідомила, що біля її будинку два дні поспіль збиралися мітингувальники "з метою створити ілюзію народного волевиявлення". За її словами, у цих акцій є замовник.
4 грудня перша заступниця голови Нацбанку України Катерина Рожкова заявила у Facebook, що мітингувальники знесли ворота біля її будинку.
"Учора мітингувальники стояли біля мого будинку цілий день. Вигукували різні образливі речі. Кричали, щоб я до них вийшла. Не сама. Із донькою. Цікаво, що вони хотіли від восьмирічної дитини? Увечері пішли, залишивши за собою купу бруду... Сьогодні вранці прийшли знову. Деякі на таксі... Знесли ворота, які закривали вулицю. Що буде далі?" – написала вона.
Рожкова назвала дії мітингувальників психологічним тиском на членів сімей працівників НБУ.
"Поважаючи право на волевиявлення, хочеться все-таки зрозуміти, чи є в нашій правовій і демократичній державі хтось, хто буде захищати не словами, а діями конституційні права громадян на недоторканість житла, сім‘ї, дітей? Плакати, гучномовці, акустичні системи – усе йде в хід, щоб справити психологічний тиск на наші сім’ї. Але головне, ці протести мають на меті створити ілюзію народного волевиявлення. І це найгірше, адже замовники протестів використовують людей, які подекуди закликають до того, що навіть не є в компетенції НБУ, і спотворюють реальність, намагаючись протиставляти український народ та Національний банк", – заявила вона.
3 грудня Рожкова заявила про переслідування сімей співробітників НБУ. Вона зазначила, що тиск "деяких олігархів" на посадовців НБУ "виходить за межі здорового глузду".
27 листопада у НБУ повідомили про тиск із боку українського бізнесмена Ігоря Коломойського через "ПриватБанк".
"ПриватБанк", власником якого раніше був Коломойський, – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року. Через це в Україні та за кордоном тривають судові процеси. На докапіталізацію банку держава витратила понад 155 млрд грн.
У серпні 2019 року у НБУ повідомили, що в судах розглядають приблизно 270 справ, пов'язаних із "ПриватБанком".
Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив 21 листопада, що "ПриватБанк" та кошти з нього не повинні бути повернуті попереднім акціонерам. 22 листопада Коломойський заявив, що банк повернуть йому найближчим часом.