Розслідувати провадження за фактом аварії літака МАУ в Ірані буде Нацполіція України – МВС
Слідчі Національної поліції України будуть перевіряти, чи не порушили норм безпеки на борту літака "Міжнародних авіаліній України", що зазнав аварії в Ірані, заявив спікер Міністерства внутрішніх справ України Артем Шевченко.
Розслідувати кримінальне провадження за фактом аварії літака "Міжнародних авіаліній України" в Ірані будуть слідчі української Національної поліції. Про це йдеться в роз'ясненні спікера Міністерства внутрішніх справ України Артема Шевченка, опублікованому 8 січня на сайті МВС.
За словами Шевченка, причини трагедії встановлює іранська сторона із залученням, у разі погодження, правоохоронних підрозділів та компетентних органів країн реєстрації повітряного судна й розробника літака.
"Відповідно до компетенції, здійснення та участь у проведенні технічного розслідування на території інших держав, у яких сталися авіаційні події із цивільними повітряними силами України, покладено на Національне бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів із цивільними повітряними суднами. Бюро може залучати до роботи в разі необхідності інші державні та правоохоронні органи. У зв'язку з тим, що борт належить Україні, а серед пасажирів були громадяни України, відповідно до рішення Офісу генерального прокурора України, за фактом трагедії розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 276 Кримінального кодексу України. Розслідування доручено слідчим Національної поліції України", – заявив Шевченко.
Він зазначив, що відповідні провадження можуть розпочати і в інших країнах, чиї громадяни загинули в авіакатастрофі.
"Це робиться для того, аби, окрім проведення слідчих дій, на законних підставах зібрати у родичів загиблих ДНК-матеріали для ідентифікації загиблих. А потім легально долучити їх до міжнародного слідства. Окрім цього, українська сторона перевірятиме, чи не були порушені норми безпеки на борту літака", – додали у МВС.
Пасажирський літак Boeing 737-800 рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України" розбився 8 січня поблизу Тегерана незабаром після зльоту. У МЗС України заявили, що після авіакатастрофи ніхто не вижив.
На борту перебувало 167 пасажирів і дев'ять членів екіпажу: 11 громадян України (двоє пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу), 63 – Канади, 82 – Ірану, троє – Німеччини, 10 – Швеції, четверо – Афганістану, троє – Великобританії. МАУ опублікували повний список загиблих в авіакатастрофі.
Офіс генерального прокурора України почав розслідування авіакатастрофи. Кримінальне провадження відкрили за ч. 3 ст. 276 (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що призвело до загибелі людей) Кримінального кодексу України.
Іранська національна група з розслідування авіаційних подій оприлюднила попередній звіт про розслідування аварії літака української компанії МАУ. Керівник Організації цивільної авіації Ірану Алі Абедзаде заявив, що в літаку сталося займання, це бачили свідки події. Траєкторія польоту вказує на те, що літак набрав висоту, а потім розвернувся і попрямував назад в аеропорт. Абедзаде також розповів, що "чорні скриньки" було пошкоджено внаслідок пожежі, водночас в обох пристроях збереглася інформація.
За словами українського президента Володимира Зеленського, Україна очікує, що українських фахівців залучать до розшифровування "чорних скриньок" літака, який розбився в Ірані.