Саакашвілі: Я організую в Україні масштабну кампанію із впровадження прямої демократії за швейцарським зразком
Лідер партії "Рух нових сил" Михайло Саакашвілі заявив, що буде домагатися ухвалення в Україні швейцарського закону, який дає можливість скасовувати на референдумі закони, які ухвалюють законодавці.
Глава партії "Рух нових сил" Михайло Саакашвілі вважає себе українським громадянином і хоче організувати переслідування українських корупціонерів американськими правоохоронцями та ввести в Україні систему прямої демократії за зразком Швейцарії. Про це він написав у Facebook.
"Я організовую в Україні масштабну кампанію із впровадження прямої демократії за швейцарським зразком. Якщо ми хочемо жити як швейцарці, то нам і діяти потрібно як швейцарцям. А швейцарці дуже пильно контролюють свою владу. Якщо влада не ухвалює тих законів, які їм потрібні, вони збирають 100 тисяч підписів, виносять потрібний їм закон на референдум і самі приймають його. Якщо влада приймає якесь рішення, яке їм не подобається, вони збирають 50 тисяч підписів, проводять референдум і самі скасовують це рішення", – розповів він.
Політик зазначив, що Україні потрібна гарантовано захищена від фальсифікацій і дуже дешева у використанні система електронного голосування. Він також закликав "відправити на звалище" Центральну виборчу комісію України та інші виборчі комісії.
"Я також займаюся тим, щоб корупціонерам і олігархам, які багатіють коштом грабунку українців, стало дуже мало місця на Землі, щоб за ними й за їхнім майном по всьому світу ганялося ФБР. Зараз, коли американським політикам розповідаєш, як корупціонери з олігархами грабують Україну та українців, вони співчувають, але не більше. Це природно, бо в них на першому місці внутрішня політика. Але все змінюється, коли їм розповідаєш, що наші корупціонери та олігархи разом з українцями грабують також і американських платників податків", – підкреслив Саакашвілі.
Він пояснив, що Україна отримує американську фінансову допомогу безпосередньо від США і через МВФ.
"Ці гроші йдуть на латання дірок у бюджеті. А корупціонери з олігархами крадуть ці гроші і прямо, і побічно", – заявив політик.
За словами Саакашвілі, щоб змінити ситуацію, потрібно надсилати "багато листів" американським конгресменам і сенаторам із проханням передати розслідування корупційних злочинів у країнах – одержувачах американської фінансової допомоги під юрисдикцію ФБР.
Саакашвілі обіймав посаду президента Грузії у 2004–2007 роках, а також із 2008-го до 2013-го року. У країні проти нього відкрито чотири кримінальні справи. Він є лідером грузинської партії "Єдиний національний рух".
Політик набув українського громадянства у травні 2015 року, а 26 липня 2017 року втратив його. Президент Петро Порошенко видав відповідний указ через неправдиві дані, які політик указав під час отримання українського паспорта, зокрема не згадав, що у Грузії проти нього відкрито кримінальні справи.
29 жовтня 2017 року Саакашвілі повідомив, що оскаржив указ президента України у Вищому адміністративному суді України. Третьою стороною за позовом заявлено Держміграційну службу України.
12 лютого 2018 року Саакашвілі вислали в Польщу як особу, що незаконно прибула з території цієї країни 10 вересня 2017 року. Після вислання з України з лютого 2018 року він проживає в Нідерландах.