Саакашвілі про частину нардепів: У мені побачили загрозу і я відчув страх
Голова українського Виконавчого комітету реформ Михайло Саакашвілі заявив, що майже в усіх фракціях Верховної Ради є люди, які зацікавлені у збереженні регулятивної системи такою, якою вона була років 30 тому.
Керівник Виконавчого комітету реформ України, колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі заявив, що частина народних депутатів вважає його загрозою. Про це він сказав 8 травня в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" на телеканалі "Україна".
"Майже в усіх фракціях парламенту представлені люди, які [зацікавлені], щоб в Україні зберігався статус-кво, щоб в Україні залишилося все так, як є, усе так, як було за останні 30 років, і ці люди чомусь у мені побачили загрозу, і я відчув страх", – сказав Саакашвілі.
За словами голови комітету реформ, частиною цих людей "керує" президент РФ Володимир Путін.
"Чому українська економіка в такій формі? Вона в такій формі з простої причини – тут усю регулятивну систему створено для того, щоб просто знищити ініціативу на корені. І ми маємо це змінити", – пояснив Саакашвілі.
Він спростував заяви, що у нього "нічого не вийшло" в Одесі, де він працював головою облдержадміністрації.
"Якби в мене в Одесі нічого не вийшло, якби я був таким лузером – вони б так не боялися. Лузерів не бояться", – підкреслив голова комітету реформ.
Саакашвілі розповідав, що на своїй посаді він має намір зайнятися насамперед дерегуляцією.
У 2004–2013 роках Саакашвілі був президентом Грузії. Після закінчення другої каденції 2013 року він покинув країну, наразі проживає в Україні, у нього є українське громадянство.
Після зміни влади у Грузії проти Саакашвілі відкрили кілька кримінальних справ, зокрема за статтями про заволодіння чужим майном і зловживання службовим становищем. Грузинські суди ухвалили заочно кілька вироків експрезиденту, зокрема в січні 2018 року його засуддили до трьох років позбавлення волі у справі про незаконне помилування чотирьох громадян, а в червні того самого року Саакашвілі визнали винним у справі про побиття депутата парламенту Валерія Гелашвілі 2005 року й засудили на шість років.
Саакашвілі стверджував, що за переслідуванням його на батьківщині стоїть експрем'єр-міністр Грузії, бізнесмен Бідзіна Іванішвілі. "Він чітко знає, що варто мені ступити ногою на тбіліську землю, як його режим упаде протягом кількох днів", – сказав експрезидент Грузії в червні 2018 року.
22 квітня 2020 року стало відомо, що президент України Володимир Зеленський запропонував Саакашвілі обійняти посаду віцепрем'єра з питань реформ. Своє невдоволення цим фактом висловила президентка Грузії Саломе Зурабішвілі.
7 травня Зеленський призначив Саакашвілі головою Виконавчого комітету реформ та членом Національної ради реформ.