Савченко: Моя мати була дочкою ворога народу, тому що мій дід був куркулем
В авторській програмі "БАЦМАН" головного редактора видання "ГОРДОН" Олесі Бацман на каналі "112 Україна" позафракційний народний депутат Надія Савченко розповіла, що в часи СРСР її мати не змогла вступити до медичного вишу, тому що була дочкою ворога народу.
Позафракційний народний депутат Надія Савченко сказала в ефірі авторської програми "БАЦМАН" головного редактора інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман на телеканалі "112 Україна", що в СРСР її діда вважали ворогом народу, оскільки він був куркулем.
Вона пояснила, чому 5 жовтня на засіданні комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони порівняла воїнів УПА та "тих, хто зараз воює на Донбасі": "Чому я так сказала? Це історичні помилки, які дуже часто потім відгукуються і не дають людям спокійно жити. Я не буду зараз описувати законопроект, але свого часу Радянський Союз робив ставку на те, що розділяв країни. Це була тоталітарна політика совдепівщини. Тоді людей ділили на перший і другий класи: Західна Україна завжди була нижче класом, ніж Східна. Моя мати була дочкою ворога народу, тому що мій дід був куркулем: він був господарем на своїй землі, не лінувався працювати. У нього забрали землю, і ця пляма лягла на всі наступні покоління. Моя мати не змогла вступити до медичного вишу (вона хотіла бути медиком-хірургом), тому що була дочкою ворога народу".
Савченко заявила, що в законопроекті №7163-1 "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями", одним з ініціаторів якого була віце-спікер Ради Оксана Сироїд, "саме закладють такі основи".
"І мене здивувало, що Оксана Сироїд, розумна людина, яка виступала якраз більше з історичною довідкою, ніж із поданням свого законопроекту, говорила про ті помилки, яких припускалися в історії: коли пустили Чорноморський флот, хоча було застереження, що ми втратимо Крим, коли говорили про Будапештський меморандум, відмовляючись від ядерної зброї... Треба було розуміти, що ніхто не стане нас захищати від Росії. Так і вийшло. Вона називала ці історичні події, але водночас не побачила помилки у власному законопроекті: вони поставлять під таке формулювання не тих, хто воював на Донбасі проти України, а тих людей, які живуть там, які опинилися на окупованих територіях і не змогли звідти виїхати... Залишилися працювати у шахтах, у дитячих садках нянями, викладачами", – зазначила вона.
Нардеп додала, що в цьому законопроекті таких людей "відносять до другого сорту".
"І це ляже плямою на них та їхніх дітей. "Чому твої батьки не голосували на виборах?" – "А тому, що вони були сепаратистами". Чому не сказати: "Тому що їх обдурила Росія"? Прості люди помиляються. Навіть непрості люди, політики, дуже часто помиляються. Тому я вважаю, що треба шукати інші підходи для розв'язання цієї ситуації", – сказала Савченко.
Савченко: Якби на мою лінію в секс по телефону подзвонив Путін, я би просто виконала свою роботу. Читайте повну версію інтерв'ю
5 жовтня на засіданні комітету нардеп заявила, що в першій частині законопроекту №7163-1 "усе викладено правильно", а далі він "є непродуманим".
"У часи Радянського Союзу було таке поняття "вороги народу". Так ось ворогами народу були наші воїни УПА на довгих 70 років. Ви зараз робите таку саму помилку, історичну помилку, як би ви не ставилися до тих, хто зараз воює на Донбасі", – сказала Савченко.
6 жовтня Рада ухвалила в першому читанні законопроект №7163 про відновлення суверенітету над окупованою частиною Донецької і Луганської областей, ініційований президентом України Петром Порошенком.