СБУ повідомила ЦВК, що Шарій виїхав з України у 2012-му, а Клюєв – у 2014 році
СБУ надала Центрвиборчкому інформацію, згідно з якою ексглава Адміністрації Президента Андрій Клюєв і блогер Анатолій Шарій проживають за межами України більше ніж п'ять років.
Служба безпеки України опрацювала наявну в неї інформацію про місцеперебування ексглави Адміністрації Президента Андрія Клюєва і блогера Анатолія Шарія та надала відповідні матеріали в Центральну виборчу комісію України. Про це 3 липня повідомили у пресслужбі відомства.
Спецслужба опублікувала копії листів у ЦВК, підписані виконувачем обов'язків голови СБУ Іваном Бакановим.
У першому документі йдеться, що Шарій виїхав з України 24 січня 2012 року через Сумську область на поїзді "Ковель – Москва". Відтоді він не повертався на українську територію.
20 лютого того самого року блогера оголосили в розшук. У лютому 2014 року Інтерпол повідомив, що Шарій перебуває на території Нідерландів. 22 липня 2013 року нідерландська сторона повідомила Генпрокуратурі України, що блогеру надали статус біженця, тому його не можуть видати українській стороні згідно з Женевською конвенцією. У 2018 році Солом'янському суду Києва повідомили листом, що Шарій проживає в Литві.
У другому листі йдеться, що Клюєв виїхав за межі України у 2014 році і його перебування на українській території не підтверджують ГПУ і МВС.
Окрім того, адвокати Клюєва вказували його місцем реєстрації село Шульгіно Московської області, а сам ексчиновник у лютому 2017 року брав участь у російських телепрограмах на телеканалах ТВЦ і "Россия 1", що свідчить про його перебування на території РФ.
Позачергові парламентські вибори в Україні відбудуться 21 липня.
23 червня Центральна виборча комісія відмовила в реєстрації Клюєву, а 24 червня – Шарію. Вони звернулися до суду. 2 липня ЦВК ухвалила рішення зареєструвати кандидатами і Клюєва, і Шарія, виконуючи рішення Верховного Суду.
Увечері 2 липня на Майдані Незалежності в Києві відбулася акція протесту через реєстрацію Клюєва та Шарія. Один з організаторів мітингу, волонтер Роман Сініцин попередив: якщо за два дні рішення про реєстрацію не буде скасовано, протести триватимуть.
У Центрвиборчкомі заявили, що готові ініціювати зняття з виборів Клюєва і Шарія, якщо будь-який із державних органів надасть доказ їх проживання за межами України.
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що надіслав у ЦВК лист, який має стати підставою для зняття Клюєва з виборів у Верховну Раду.
3 липня Баканов зібрав службову нараду на запит глави Верховної Ради України Андрія Парубія про перебування Клюєва і Шарія на території України протягом останніх п'яти років.
За часів президента Віктора Януковича Клюєв був першим віцепрем'єром, секретарем РНБО і главою Адміністрації Президента. Після Революції гідності покинув країну, із 2014 року перебуває в розшуку. Клюєву інкримінують ч. 1 ст. 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню мітингів), ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень, якщо воно супроводжувалося насильством, застосуванням зброї) і ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.
Шарій тривалий час займався журналістською діяльністю в Україні. Після відкриття проти нього кримінальної справи через стрілянину в McDonald's у 2011 році виїхав до ЄС та оселився в Литві, де дістав статус біженця. Наразі живе в Нідерландах. Із 2014 року Шарій веде відеоблог, де критикує події в Україні після Євромайдану та чинну українську владу.
Згідно зі ст. 76 Конституції України, народним депутатом може бути обрано громадянина України, який на день виборів досяг 21 року, має право голосу і проживає в Україні протягом останніх п'яти років.