СБУ відкрила кримінальне провадження за фактом імовірної державної зради з боку Єрмака і Кучми
На початку березня українська сторона в контактній групі з урегулювання конфлікту на Донбасі повідомила про намір створити в межах ТКГ консультативну раду за участю представників ОРДЛО. Нардеп від "Європейської солідарності" Володимир В'ятрович вважає, що дії глави Офісу президента Андрія Єрмака та представника України у ТКГ Леоніда Кучми, які брали участь у переговорах, мають ознаки державної зради.
Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом імовірної державної зради з боку глави Офісу президента України Андрія Єрмака та представника України у тристоронній контактній групі Леоніда Кучми. Про це йдеться у відповіді СБУ на запит нардепа від "Європейської солідарності" Володимира В'ятровича, яку він опублікував у Facebook.
У відповіді спецслужби зазначено, що провадження було відкрито 6 травня на підставі рішення Шевченківського райсуду Києва від 23 квітня.
Домовленість про створення так званої консультативної ради було досягнуто в Мінську 11 березня цього року. Після засідання українська сторона не уточнила, чим саме вона буде займатися, але РФ і бойовики "ДНР" і "ЛНР" заявили про "майданчик для прямого діалогу між сторонами конфлікту".
13 березня видання ZN.UA опублікувало протокол про намір створити раду. До неї мають увійти по 10 представників від України й ОРДЛО з правом вирішального голосу, а також по одному представнику від ОБСЄ, Німеччини, Франції та Росії з правом дорадчого голосу. На думку журналістів видання, рішення про створення цього органу "фіксує суб'єктність ОРДЛО", а бойовики дістануть право голосу нарівні з Україною, тоді як Росія одержить статус спостерігача нарівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ.
Того самого дня В'ятрович заявив, що в діях Єрмака і Кучми (його підпис стоїть під протоколом) вбачають ознаки держзради. Депутат подав заяви за фактом імовірного вчинення злочину у СБУ, ДБР і НАБУ. Оскільки правоохоронці відмовилися відкрити провадження, В'ятрович звернувся до суду, який зобов'язав СБУ відкрити провадження.
Після критики ідеї створення ради у ЗМІ і соцмережах глава Офісу президента запевнив, що це не крок до офіційного визнання окупаційної влади не підконтрольних Україні районів Донецької та Луганської областей. За його словами, рада розглядатиме питання з пакета Мінських домовленостей і даватиме рекомендації, "які можуть бути використані або не використані в роботі політичної підгрупи".
В інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман віцепрем'єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив, що створення консультативної ради не є "зрадою" і може бути корисним Україні. Він додав, що до мирного процесу з боку ОРДЛО будуть залучати тільки "представників громадянського суспільства", а також внутрішньо переміщених осіб, які живуть на підконтрольній українському уряду території.
31 березня Єрмак заявив, що нинішнє керівництво держави ніколи не вестиме переговорів із бойовиками "ДНР" і "ЛНР".