Шокін: Гадаю, що замовником убивства Гонгадзе і Шеремета була одна людина
Колишній генеральний прокурор України Віктор Шокін заявив у інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону, що в нього є своя версія вбивства журналістів Георгія Гонгадзе і Павла Шеремета, він припускає, що замовником злочинів був громадянин України.
Колишній генеральний прокурор України Віктор Шокін вважає, що замовником убивства журналістів Георгія Гонгадзе і Павла Шеремета була одна людина. Таку думку він висловив у інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.
"На 99% я припускаю, що це саме та людина, на мою думку, яка причетна як до справи вбивства Шеремета, так і до справи вбивства Гонгадзе", – відповів Шокін на запитання Гордона про те, хто замовник убивства Гонгадзе.
Журналіст уточнив, чи простежуються в цій справі зв'язки з Росією.
"На рівні виконавців, можливо. Замовник наш, українець", – сказав Шокін.
"Він замовник убивства Гонгадзе і Шеремета?" – перепитав Гордон.
"Я гадаю, що так", – відповів Шокін.
Він зазначив, що не вважає колишнього президента України Леоніда Кучму замовником убивства.
"Я з вами згоден, що це був не Кучма. Але хто конкретно? У мене є свої припущення, як і у справі Шеремета. Свої особисті. Але, враховуючи, що триває слідство, не хочу якось впливати на це слідство своїми словами, якось його перескеровувати..." – сказав Шокін.
Він припустив, що озвучить свою версію цих злочинів, "якщо мине якийсь час і буде тиша [від слідчих органів]".
Журналіст Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року в Києві. У листопаді того самого року в одному з лісів Київської області знайшли його тіло. У 2009 році в Київській області знайдено останки черепа, який, за даними експертизи, належав журналісту. 22 березня 2016 року Гонгадзе поховали в Києві.
У 2008 році суд визнав винними в убивстві Гонгадзе трьох експрацівників МВС: Валерія Костенка і Олександра Поповича засудили до 12 років позбавлення волі, а Миколу Протасова – до 13. У 2015 році Протасов помер у колонії. У 2013 році за вбивство Гонгадзе до довічного позбавлення волі засудили ексначальника департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача, затриманого у 2009 році.
Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок підриву машини, що належала співзасновниці видання "Українська правда", цивільній дружині журналіста Олені Притулі.
Наприкінці грудня 2019 року у справі про вбивство Шеремета затримали трьох людей: військову медсестру Яну Дугарь, військовослужбовця Сил спецоперацій Збройних сил України, музиканта Андрія Антоненка і дитячу хірургиню Юлію Кузьменко. Слідчі вважають, що вибухівку під автомобіль Шеремета закладали Кузьменко та Антоненко, останнього також називають організатором злочинної групи. Дугарь нібито займалася "розвідкою": шукала камери на шляху спільників. Усі фігуранти справи свою провину заперечують.
Замовників цих убивств поки що не встановлено.