Шустер: За час мого перебування за межами України один із українських олігархів пропонував мені проект. Я відмовився: не хочу працювати з олігархами
В інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону журналіст і телеведучий Савік Шустер заявив, що не розглядає пропозицій про роботу, які потенційно можуть стати пасткою.
В авторській програмі засновника інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона на каналі "112 Україна" журналіст і телеведучий Савік Шустер сказав, що не хоче працювати з олігархами.
Відповідаючи на запитання, чи надходили від українських олігархів пропозиції про роботу, журналіст відповів: "Не олігархів. У мене була одна пропозиція – працювати на проекті... Я просто відмовився: я не хочу працювати з олігархами. І не хочу працювати на телебаченні".
Шустер відмовився назвати прізвище людини, яка запропонувала йому проект.
Говорячи про можливі пропозиції роботи напередодні майбутніх виборів, журналіст наголосив, що ця тема його зовсім не цікавить.
"Я вам щиро кажу: це мене не цікавить, я взагалі на цю тему розмовляти не хочу. Розумієте, ми намагалися робити канал – неолігархічний, незалежний, який сприяв би розвитку середнього класу, допомагав креативним людям, показував позитивні сторони, адже це дуже важливо – показувати позитивних людей, людей з ініціативою, тобто активну частину суспільства. І саме та частина суспільства, яку ми вважали активною, нас не підтримала. Вони побоялися. Їм влада погрожувала – я маю на увазі всіх тих підприємців", – зазначив Шустер.
Він додав, що не розглядає пропозицій, які потенційно можуть стати "черговою пасткою".
Шустер: Звісно, я кращий за Ларрі Кінга! Читайте повний текст інтерв'ю
Політичне ток-шоу Шустера почало виходити на українському телебаченні 2005 року. Спочатку воно називалося "Свобода слова", потім – "Шустер LIVE". Програма виходила на телеканалах ICTV, "Інтер", "Україна", "Перший національний", "112 Україна", "1+1", "Київ".
У 2015 році Шустер став співвласником телеканала 3S.tv. 1 грудня 2016 року 3S.tv офіційно повідомив про припинення своєї діяльності через фінансові проблеми.
У квітні 2016 року Київський міський центр зайнятості анулював Шустеру дозвіл на роботу в Україні через "недостовірні дані" в документах. "У документах відсутня інформація про здійснення стосовно громадянина Канади Савіка Шустера кримінального провадження, що є підставою для відмови в продовженні дозволу", – заявили в Державній службі зайнятості України.
У Державній фіскальній службі повідомили, що кримінальне провадження стосується взятого у 2008 році кредиту в розмірі €1,34 млн. Відомство стверджувало, що Шустер вчасно не повернув кредит позичальнику, а також не вказав його у своїй декларації про доходи та ухилився від сплати податків на суму понад 2,1 млн грн. Шустер заявив, що рішення центру зайнятості свідчить про те, що "президент і прем'єр намагаються повернути систему, проти якої вони боролися". На його думку, у такий спосіб влада продемонструвала неприйняття опозиції і критики. Після скандалу служба зайнятості припинила рішення Київського центру зайнятості про анулювання Шустерові дозволу на роботу в Україні.