Ситник про розмови із журналістами "не для запису": Не розголошував. Ні державної таємниці, ні таємниці слідства
Глава Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник заявив, що готовий повторити всю озвучену ним оф-рекордс інформацію під запис.
Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник заявив на зустрічі в парламентському антикорупційному комітеті 22 листопада, що не розголошував таємниці слідства під час інтерв'ю журналістам оф-рекордс, передає кореспондент "ГОРДОН".
"Дійсно, у мене неодноразово були зустрічі із журналістами у форматі "оф-рекордс"... Але ніколи на будь-яких зустрічах із журналістами мною особисто жодних порушень закону не було", – сказав Ситник.
За його словами, він готовий повторити всю озвучену інформацію під запис, не боячись порушити закон.
Відповідаючи на запитання нардепа Борислава Берези, чи є записи, опубліковані в інтернеті, про неформальну зустріч директора НАБУ із журналістами, фейком, Ситник сказав: "Я не переслуховую всі інтерв'ю, які я даю".
"У вас запитання про те, що йдеться про розголошення таємниці. Не розголошував. Ні державної таємниці, ні таємниці слідства. Якщо під час розслідування, яке веде Генеральна прокуратура, буде отримано дані, ви першими дізнаєтеся. Але таких даних немає, тому ви про це не дізнаєтеся", – сказав Ситник.
15 листопада народний депутат від "Народного фронту", член колегії Міністерства внутрішніх справ Антон Геращенко звернув увагу членів антикорупційного комітету Верховної Ради на опублікований у мережі аудіозапис, на якому людина з голосом, схожим на голос Ситника, на зустрічі, імовірно, із журналістами зачитує їм матеріали прослуховування дружини колишнього військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика, якого НАБУ підозрює у незаконному збагаченні.
17 листопада прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган повідомила, що ГПУ відкрила кримінальне провадження щодо Ситника за заявою нардепа від "Народного фронту" Олени Масоріної та цивільної дружини Кулика Ірини Німець.
Кримінальне провадження відкрили за ч. 2 ст. 163 (порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв'язку або через комп'ютер), ч. 1 ст. 182 (порушення недоторканності приватного життя), ч. 1 ст. 328 (розголошення державної таємниці), ч. 2 ст. 387 (розголошення даних досудового слідства або дізнання) Кримінального кодексу України.