Ситник: Уже дев'ять місяців триває "гаряча фаза" спроб припинення прогресу в боротьбі з корупцією

Ситник: Ця істерія почалася після проведення затримань у справі рюкзаків
Фото: nabu.gov.ua

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник заявив, що його можуть відсторонити від посади в разі вручення підозри Генпрокуратурою.

Заява генерального прокурора України Юрія Луценка про плани повідомити директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника про підозру пов'язана з розслідуваннями НАБУ. Про це сказав Ситник 15 вересня в інтерв'ю "24 каналу".

"Ця ситуація давнішня, розслідування триває вже дев'ять місяців, якщо я не помиляюся. Чому саме зараз активізувалося це розслідування? Мені здається, відповідь очевидна: ті провадження, які ми розслідуємо, перед виборами носять ще більшу загрозу для тих фігурантів, які за цими провадженнями проходять. Я трохи нагадаю, коли взагалі почалася ця істерія. Ця істерія почалася після проведення затримань у справі про рюкзаки Авакова. На жаль, ця справа закінчилася тим, що незаконно прийняли постанову про закриття цієї справи вже на тій стадії, коли було закінчено розслідування і прокурор хотів передавати справу до суду", – зазначив він.

Ситник підкреслив, що "справа про рюкзаки" "була ударом по найвищій категорії осіб".

"Після того вже дев'ять місяців триває "гаряча фаза" спроб знищення діяльності антикорупційного бюро, і навіть не знищення антикорупційного бюро, а припинення того прогресу, який був досягнутий після прийняття антикорупційного законодавства", – сказав директор НАБУ.

За словами Ситника, його, найімовірніше, відсторонять від посади, якщо буде вручено підозру.

15 листопада 2017 року народний депутат від "Народного фронту", член колегії Міністерства внутрішніх справ Антон Геращенко звернув увагу членів антикорупційного комітету Верховної Ради на опублікований у мережі аудіозапис, на якому людина з голосом, схожим на голос Ситника, на зустрічі, імовірно, із журналістами, зачитує їм матеріали прослуховування Ірини Німець, цивільної дружини колишнього військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика, якого НАБУ підозрювало в незаконному збагаченні.

17 листопада прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган повідомила, що ГПУ розпочала кримінальне провадження стосовно Ситника за заявою Німець і нардепа від "Народного фронту" Олени Масоріної.

Кримінальне провадження відкрили за ч. 2 ст. 163 (порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв'язку або через комп'ютер), ч. 1 ст. 182 (порушення недоторканності приватного життя), ч. 1 ст. 328 (розголошення державної таємниці), ч. 2 ст. 387 (розголошення даних досудового слідства або дізнання) Кримінального кодексу України.

Сам директор НАБУ заявляв, що він не розголошував ні державної таємниці, ні таємниці слідства.

3 вересня 2018 року агентство "Українські новини" повідомило, що Печерський райсуд Києва дозволив ГПУ доступ до телефонних переговорів головного редактора програми "Схеми" Наталії Седлецької у справі, у якій фігурує Ситник, за період із 19 липня 2016 року до 16 листопада 2017 року включно.

14 вересня Луценко заявив, що після того, як удасться встановити точну дату ймовірного розголошення даних з обмеженим доступом, Ситнику буде вручено підозру.