Ситник заявив, що НАБУ аналізує інформацію стосовно можливої участі Манафорта у виборчій кампанії Порошенка
Американський політтехнолог Пол Манафорт – не підслідний суб'єкт Національного антикорупційного бюро України, проте інформацію щодо його можливої співпраці з командою тоді ще кандидата в президенти України Петра Порошенка перевірятимуть, повідомив глава НАБУ Артем Ситник.
Глава Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник заявив, що відомство аналізує інформацію стосовно можливої участі американського політтехнолога Пола Манафорта у президентській кампанії Петра Порошенка 2014 року. Про це Ситник сказав під час брифінгу, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
"Манафорт – не підслідний суб'єкт антикорупційного бюро. Те, у чому його обвинувачують, він робив, коли не був чиновником, тому його дії не підслідні НАБУ", – зауважив Ситник.
Він додав, що інформація щодо можливих зв'язків Манафорта і Порошенка не була раніше відомою.
"Це свіжа інформація, тому ми її аналізуємо... За наявності підстав вживатимемо заходів", – підкреслив глава НАБУ.
31 липня в американському штаті Вірджинія стартував судовий процес у справі щодо ймовірних фінансових злочинів Манафорта.
Політтехнолог у 2000-х роках консультував в Україні Партію регіонів, прем'єр-міністра, а згодом президента Віктора Януковича, співпрацював із холдингом мільярдера Ріната Ахметова СКМ, 2016 року очолював виборчу кампанію кандидата в президенти США Дональда Трампа.
Сторона обвинувачення стверджує, що із 2010-го до 2014 року Манафорт офіційно задекларував $14 млн доходів, хоча заробив в Україні значно більше – приблизно $60 млн.
Під час процесу прокурори мають намір довести, що політтехнолог не повідомив про значну частину своїх податкових надходжень.
Спецпрокурор США Роберт Мюллер заявив 30 липня, що Манафорт заробив в Україні $60 млн.
6 серпня колишній партнер Манафорта Рік Гейтс у суді визнав свою провину в низці злочинів, скоєних разом із Манафортом, і дав свідчення проти свого колишнього партнера.
У суді Гейтс повідомив, що політтехнолог допомагав Порошенку 2014 року, після чого команда Порошенка повністю не розплатилася з Манафортом. У відповідь в Адміністрації Президента України заявили, що команда Порошенка ніколи не співпрацювала з американським політтехнологом.
Політичний радник Порошенка та народний депутат від БПП Ігор Гринів повідомив, що Манафорт хотів співпрацювати з командою Порошенка, але "так і не зрозумів, що Україна після Майдану змінилася".
31 липня свідок у справі Манафорта Тед Девайн розповів, що Гейтс 2014 року пропонував йому працювати на Порошенка, писала The Washington Post.