Ситник заявив, що збереження Холодницького на посаді стане загрозою всій правоохоронній системі
На початку липня стало відомо, що доповідач кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів не знайшов підстав для звільнення глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. За словами директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника, за такого розвитку подій "не врятує ні суд, ні щось інше".
Справа про прослуховування глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького є "знаковою". Про це директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив в інтерв'ю "Укрінформу" від 6 липня.
Він підкреслив, що не згоден із пропозицією доповідача кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП) оголосити догану Холодницькому.
"Підтверджено, що людина здійснювала тиск на свідків, на суддів, прокурорів, підбурює до давання неправдивих свідчень. Якщо сказати, що це нормально для прокурора, у крайньому разі буде догана, це стане загрозою всій правоохоронній системі взагалі. Буде означати фактично крах усього, адже це неправомірні дії, що є грубим порушенням, які, можливо, тягнуть за собою кримінальну відповідальність. За такого розвитку подій нас не врятує ні суд, ні щось інше", – пояснив Ситник.
За його словами, доповідач КДКП "намагається використовувати певну юридичну казуїстику", і НАБУ додатково аргументує необхідність відставки Холодницького. Водночас Ситник не знає, коли має відбутися засідання КДКП, де й вирішать долю глави САП.
Холодницький очолив новий підрозділ ГПУ – Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру – 1 грудня 2015 року.
У березні 2018 року стало відомо, що НАБУ протягом кількох тижнів прослуховувало кабінет Холодницького. Ситник пояснював, що у справі глави САП мова йде про "злив" інформації фігурантам кримінальних проваджень.
30 березня генпрокурор Юрій Луценко і Ситник передали у КДКП скарги на Холодницького. Останній називав ситуацію провокацією і запевняв, що ніхто не зможе змусити його звільнитися.
У липні видання INSIDER опублікувало доповідь члена КДКП Олександра Ковальчука, у якій ішлося, що своїм проступком Холодницький "завдає шкоди авторитету органів прокуратури, зменшує довіру громадян до САП і нехтує загальнолюдськими моральними цінностями", але, згідно із законодавством, його не може бути за нього звільнено.