Холодницький заявив, що антикорупційний суд зможе запрацювати не раніше ніж у лютому 2019 року
Глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратори України Назар Холодницький сумнівається, що Верховна Рада ухвалить закон про антикорупційний суд наступного тижня.
Якщо Верховна Рада ухвалить закон про антикорупційний суд уже наступного тижня, то цей суд зможе запрацювати не раніше ніж у лютому-березні 2019 року, заявив журналістам 31 травня керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України Назар Холодницький, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Створити суд на папері і створити установу, яка буде розглядати справи, – це дві різні речі... Тому мій прогноз, що цей суд запрацює у лютому-березні наступного року, якщо за планом закон буде ухвалено наступного тижня", – сказав Холодницький.
За словами голови САП, він сумнівається в ухваленні закону наступного тижня.
"Починається рутина з приміщеннями, бюджетним фінансуванням, відбором суддів, а ми повинні відібрати найкращих із найкращих", – додав Холодницький.
Наступний пленарний тиждень у Верховній Раді відбудеться 5–8 червня 2018 року.
22 грудня 2017 року президент України Петро Порошенко вніс до парламенту законопроект №7440 "Про Вищий антикорупційний суд". 11 січня 2018 року голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден надіслав лист в Адміністрацію Президента, у якому розкритикував законопроект Порошенка. Світовий банк також висловив невдоволення документом, заявивши, що він не відповідає вимогам СБ для надання Україні приблизно $800 млн на підтримку основних реформ.
В АП заперечили, бо вважають, що законопроект відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії.
1 березня парламент підтримав законопроект про антикорупційний суд у першому читанні. Згідно з документом, Вищий антикорупційний суд в Україні мають створити протягом 12 місяців після набуття законом чинності.
21 травня спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що вдалося узгодити 13 із 14 поправок, запропонованих Венеціанською комісією до законопроекту про антикорупційний суд до другого читання. Неузгодженою залишається позиція про повноваження Громадської ради міжнародних експертів щодо права вето під час призначення суддів.
23 травня Рада почала розгляд законопроекту про антикорупційний суд у другому читанні.