Скалецька: Конкуренція за любов у Facebook? До Супрун навіть ревнощів немає, ані грама
За словами міністерки охорони здоров'я України Зоряни Скалецької, вона більше спілкується з медичною спільнотою, ніж її попередниця, колишня в.о. глави МОЗ Уляна Супрун.
Міністерка охорони здоров'я України Зоряна Скалецька заявила в інтерв'ю LB.ua, опублікованому 5 грудня, що не почуває ревнощів до своєї попередниці, колишньої в.о. глави МОЗ Уляни Супрун.
Журналістка запитала, чи відчуває Скалецька конкуренцію із Супрун, оскільки остання мала більшу підтримку в суспільстві, ніж нинішня міністерка.
"А можна уточнити, конкуренцію в чому? За любов у Facebook? Ні, навіть ревності немає, ані грама. Я думаю, що у мене багато переваг", – відповіла Скалецька.
За словами міністерки, вона "набагато більше спілкується з медичною спільнотою".
"У них спочатку в усіх була така реакція: "Нарешті ми поспілкувалися з міністром! Із нами не спілкувалися чотири роки!". Я відповідаю: "Добре, тепер я хочу почути конструктив". Насправді розмови, зустрічі з медичною спільнотою є не питанням того, щоб догодити їм або дати підтримку, навпаки. Зустрічі для того, щоб дати їм можливість бути співпричасними. Ми розуміємо, що лікарі повинні бути учасниками реформи. Первинку лікарі дуже часто не розуміли, вона не роз'яснена була лікарям. А тепер вони можуть бути почутими. Ми поки що змінили лише одну частину – фінансування, а це не вся реформа. Є ще питання вертикалей, яких уже немає, і багато не розуміють, як далі формувати рішення в тих чи інших спеціалізаціях, яка в них буде мотивація. Наступний рік – це лише частина зміни вторинки, зміна моделі фінансування. Коли я з ними про це говорю, вони розуміють, що це не вся реформа, їм стає ясніше і спокійніше", – сказала Скалецька.
Уродженка США Супрун виконувала обов'язки міністра охорони здоров'я з 22 липня 2016 року. 29 серпня 2019 року вона та її заступники написали заяви про звільнення. 29 серпня 2019 року Верховна Рада призначила главою МОЗ Скалецьку.
19 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №6327 про медичну реформу. Закон набув чинності 30 січня 2018 року. Перший етап медичної реформи розпочався 2 квітня 2018 року. На цьому етапі українці вибирають сімейного лікаря та укладають із ним декларацію. Другий етап реформи мав стартувати 1 липня 2019 року (пацієнтам мали почати надавати послуги за програмою "Безкоштовна діагностика"), але його запуск відклали. У підсумку з 1 липня почалася підготовка до наступного етапу реформи (вона передбачає комп'ютеризацію лікарень, їх оснащення належним обладнанням тощо).
За словами Скалецької, зміни на вторинному і третинному рівнях медицини (амбулаторна та стаціонарна медична допомога) мають розпочатися у 2020 році.