Смешко заявив, що через дії НКРЕКП кожна українська сім’я втратила приблизно 20 тис. грн
У березні 2015 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ухвалила постанову про затвердження роздрібної вартості газу для населення, яка протягом останніх років "забрала з кишені всіх українців загалом 200 млрд грн", заявив лідер партії "Сила і честь", колишній голова Служби безпеки України та ексначальник Головного управління розвідки Міноборони Ігор Смешко.
Через дії Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), за період із березня 2015 року до нинішнього часу кожна українська сім’я втратила приблизно 20 тис. грн.
12 липня про це заявив під час пресконференції в Києві лідер партії "Сила і честь", колишній голова Служби безпеки України та ексначальник Головного управління розвідки Міноборони Ігор Смешко, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
НКРЕКП у березні 2015 року розглянула й ухвалила постанову № 583 "Про затвердження роздрібних цін на газ для населення". Це рішення, за підрахунками команди Смешка, починаючи з березня 2015 року "забрало з кишені всіх українців загалом 200 млрд грн, а в кожної родини – приблизно 20 тис. грн.
Політик зазначив, що Нацкомісія затвердила цю постанову на підставі рішень НКРЕКП і Кабінету Міністрів від 2015 року.
Суд визнав, що створення минулим президентом [України Петром Порошенком] цієї Нацкомісії було неконституційним, додав політик.
"Фактично президент забрав повноваження Кабінету Міністрів у сферах економіки, фінансів. Він створив цю комісію, де він фактично призначав керівників, призначав усіх членів цієї комісії, він їх звільняв", – сказав Смешко.
Він зазначив, що у 2015 році НКРЕКП затвердила постанову про роздрібні ціни на газ на підставі розпорядження Кабінету Міністрів із прогнозом показників споживання газу населенням України на 2015 рік.
"Кабмін надав комісії прогнозовані показники на 2015 рік. За цими показниками споживання газу для населення України має становити 14 млрд м&³3;, із яких власний видобуток – 10, 6 млрд м&³3;. Це вхідні дані, які подавали в комісію. Імпорт прогнозували на рівні 3,4 млрд м&³3;", – зазначив Смешко.
Водночас НАК "Нафтогаз України" надав Нацкомісії прогноз, у якому йшлося, що обсяг імпорту має бути 8,5 млрд м&³3;.
"До цього часу на всі запити – звідки взялася цифра 8,5 млрд замість затверджених Кабміном 3,4 млрд м&³3;– жодної відповіді. Але у 2015 році внаслідок цього роздрібна ціна на газ для потреб населення в період із 1 січня до 1 квітня 2015 року – за один квартал зросла у шість разів. Це було разючим порушенням чинного законодавства", – зазначив Смешко.
14 червня Конституційний Суд за поданням 46 нардепів ухвалив рішення про неконституційність створення НКРЕКП. Згідно з документом, п'ятий президент України Петро Порошенко, який створив комісію своїм указом, перевищив свої конституційні повноваження. Положення закону про діяльність НКРЕКП, що КСУ визнав неконституційними, втрачають чинність 31 грудня 2019 року.
Щоб урегулювати ситуацію, яка склалася у зв'язку з рішенням КСУ до кінця 2019 року, необхідно внести зміни до Конституції, повідомив представник президента України в Кабміні Андрій Герус.
За його словами, усі рішення, які ухвалювала Нацкомісія до того, як її створення визнали неконституційним, залишаться чинними.