Снєгирьов: Кого Горан представляє на перемовинах у Мінську? "Луганське земляцтво", яке до 2015 року очолював регіонал Олександр Єфремов? G

Снєгирьов: Залишається відкритим запитання: чи не зберіг Єфремов свого впливу над Луганським земляцтвом?
Фото: Dmytro Snegirov / Facebook

Включення очільника "Луганського земляцтва" Вадима Горана до складу тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі навряд чи свідчить про погодженість позиції української сторони на перемовинах. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" заявив луганський активіст, співголова громадської ініціативи "Права справа" Дмитро Снєгирьов.

Інтереси проукраїнського населення Луганської області на перемовинах тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі представляють люди, яких пов'язують із представниками старої команди, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" луганський активіст, співголова громадської ініціативи "Права справа" Дмитро Снєгирьов.

"До складу групи від Донецької області включили журналістів Сергія Гармаша та Дениса Казанського, а від Луганської – очільника міжнародної громадської організації "Луганське земляцтво" Вадима Горана і доктора Костянтина Лібстера. Щодо Лібстера запитань немає. Він фахівець у своїй справі. Запитання: кого Горан представляє на цих перемовинах? Гармаш і Казанський позиціонують себе як проукраїнські діячі, а Горан виступає з ідеями примирення. Чому інтереси проукраїнського населення Луганської області представляє людина, яку пов'язують із представниками старої команди?" – зазначив активіст.

За його словами, у такому складі робочої групи ймовірним є конфлікт інтересів.

"Гармаш – відомий журналіст і редактор сайта "ОстроВ". На його сайті досі висить стаття "Луганське земляцтво: "Бійтеся данайців...", де йдеться про земляцтво і його очільника Горана. Я розумію, час стирає певні розбіжності, вносить корективи в оцінювання тих чи інших подій і персонажів. До 2015 року Луганське земляцтво очолював колишній губернатор області і голова "Партії регіонів" Олександр Єфремов. Потім – колишній співробітник Генеральної прокуратури України Вадим Горан. У пресі регулярно з'являлася інформація про зв'язки організації з Єфремовим. Горан її спростовував і стверджував, що земляцтво не має від нього жодної копійки. А всі гроші, які заходять на рахунки, – це пожертвування інших благодійників. Але залишається відкритим запитання: чи не зберіг Єфремов свого впливу на земляцтво", – підкреслив Снєгирьов.

Він зазначив, що для розроблення українського варіанта дорожньої карти необхідно сформувати монолітну команду на перемовинах.

"Помітним є певний дисонанс між представниками Луганської та Донецької областей. Для чого? Можливо, для демонстрації альтернативних думок усередині структури. Але фігура Горана більш ніж котраверсійна. Навряд чи її наявність свідчить про погодженість позицій української сторони на перемовинах контактної групи. Якщо йдеться про розроблення саме українського варіанта дорожньої карти, а не ратифікації російського сценарію примирення на Донбасі, то варто було б формувати монолітну команду, яка виступала б з українських позицій", – заявив співрозмовник.

9 червня журналіст і співзасновник Українського інституту майбутнього Юрій Романенко повідомив, що керівник Міжнародної громадської організації "Луганське земляцтво" Вадим Горан, лікар Костянтин Лібстер, журналісти Сергій Гармаш і Денис Казанський представлятимуть ОРДЛО від України на засіданні політгрупи у тристоронній контактній групі в Мінську.

Згодом цю інформацію підтвердили в Офісі президента України. "Залучення представників ОРДЛО відбувається з метою реалізації положень Комплексу заходів щодо виконання Мінських домовленостей, зокрема пункту 9, пунктів 11–12, якими передбачено проведення консультацій із представниками окремих районів Донецької та Луганської областей стосовно параметрів політичного врегулювання та змін до законодавства", – зазначили у пресслужбі.

2014 року, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. 

Перемовини щодо врегулювання конфлікту на Донбасі проводять у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії. На перемовинах у Мінську присутні представники бойовиків "ДНР" і "ЛНР".

Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази, і вимагає прямого діалогу між Україною і бойовиками.

Президент України Володимир Зеленський говорив, що прямого діалогу з бойовиками не буде.