Соціолог Кутуєв: Шмигаль не піддався на провокацію Уманського та захистив Верланова і Нефьодова

Павло Кутуєв: Рекордно коротка каденція Уманського миттєво добігла кінця, коли стало зрозуміло, що посада вимагає реальної роботи на користь країни
Фото: Pavlo Kutuev / Facebook

Колишній міністр фінансів України Ігор Уманський намагався звільнити голову Державної податкової служби Максима Нефьодова і керівника Державної митної служби Сергія Верланова, але прем'єр-міністр Денис Шмигаль зайняв щодо цього питання правильну позицію, вважає доктор соціологічних наук, професор Павло Кутуєв.

Атаку з боку ексміністра фінансів України Ігоря Уманського на голову Державної податкової служби Максима Нефьодова і керівника Державної митної служби Сергія Верланова можна пояснити спробою авторів злочинних схем позбутися керівників, які діяли ефективно, прозоро і вели реальну боротьбу з корупцією, заявив у своєму Facebook доктор соціологічних наук, професор Павло Кутуєв.

Так він прокоментував публікацію видання LB.UA, у якій автори стверджують, що Уманський намагався змістити двох керівників.

"Заслуговує на повагу позиція прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, який не піддався на цю провокацію з боку Уманського та захистив не просто двох ефективних держслужбовців  Верланова та Нефьодова,  а зміцнює принцип професійного підходу до формування управлінського апарату. Тимчасовий політичній "халіф на годину" Уманський та його потенційні "нащадки" не повинні мати можливості у ручному та кулуарному режимі блокувати роботу керівників-держслужбовців, яких було призначено на посади за результатами публічних та прозорих конкурсів. Вельми символічно, що рекордно коротка каденція Уманського у кріслі міністра фінансів миттєво добігла кінця, коли стало зрозуміло, що за умов кризи та викликів пандемії міністерська посада, окрім інтриг та захисту "схематозників", ще й вимагає реальної роботи на користь країни", – написав Кутуєв.

Він додав, що Верланов продемонстрував, як у стислі строки можна різко зменшити "податковий схематоз", і довів, що здатний виводити гроші з тіні в бюджет навіть в умовах кризи.

"Чи не тому люди, які відомі покриванням подібних оборудок, починають утрачати терпець? Кеш закінчується? Треба терміново ставити своїх людей? Бізнесу треба усвідомити всі переваги ситуації, коли ключові для економічної активності відомства  податкова та митниця  працюють на основі прозорих процедур, законів, а не тіньових "договорняків" на користь олігархічних груп. Український бізнес має самоорганізуватися та звернутися до керівництва держави з вимогою продовжити реформи податкової та митниці, а також унеможливити усунення з посад дієздатних державних управлінців  Верланова і Нефьодова  яких було призначено в результаті відкритих конкурсів", – підсумував соціолог.

На позачерговому засіданні 30 березня Верховна Рада звільнила Ігоря Уманського з посади міністра фінансів. Із другої спроби депутати призначили міністром фінансів Сергія Марченка.