Соціолог Кутуєв: У схемі податкової зі "скрутки" ПДВ беруть участь дві лікарні та обласне управління охорони здоров'я

Павло Кутуєв: На превеликий жаль, люди з минулого почали повертатися до владних кабінетів
Фото: Kyiv Polytechnic Institute Sociology Department / Facebook

Афери у сфері закупівель медичного обладнання в Україні стають все цинічнішими, заявив доктор соціологічних наук, професор Павло Кутуєв.

За нового глави Державної податкової служби повернулися старі корупційні схеми, заявив у своєму Facebook доктор соціологічних наук, професор Павло Кутуєв.

"Я вже неодноразово висловлювався на тему реваншу фіскалів старого режиму  представників старих фіскальних органів, яких начебто буремні політичні зміни залишили у минулому. На превеликий жаль, люди з минулого почали повертатися до владних кабінетів і, як ще одні реваншисти, монархічна династія Бурбонів, нічого не забули та нічому не вчилися. У контексті українських податкових органів ця формула означає, що корупційні практики не забуті, а новому стилю життя  стилю, який вимагає ефективності та прозорості,  не навчилися", – написав експерт.

Сигнали про тривожні тенденції в податковій системі почали надходити відразу після призначення Олексія Любченка головою Державної податкової служби, заявив він.

"Надходить інформація про речі, які виглядають ганебно та неприйнятно, зокрема про багатомільйонні афери у сфері закупівлі медичного обладнання. І це в умовах глобальної пандемії! Так, за протекції Любченка до Київського главку ДПС на керівну позицію  де факто начальника ГУ – у травні повернувся Микола Ільяшенко, унаслідок чого ТОВ "ТД "Азаріс" дозволили "скрутити" понад 30 млн грн податку на додану вартість (ПДВ). У схемі, зокрема, міська дитяча лікарня №5 у Запоріжжі, Волинське обласне управління охорони здоров'я, Вінницька обласна клінічна лікарня імені Пирогова. Саме ж ТОВ "ТД "Азаріс" має податкові борги. Його бенефіціарами у реєстрах значаться люди, зареєстровані на окупованих територіях. Логічно припустити, що "власники" є підставними особами", – написав Кутуєв.

Соціолог додав, що схеми стають цинічнішими і відвертішими, "але від того – ще більш шкідливими для всіх нас, суспільства та громадян".

24 квітня з посади голови Державної податкової служби звільнили Сергія Верланова. Він стверджував, що жодних підстав для його звільнення не було, і назвав це рішення політичним.

29 квітня Кабінет Міністрів призначив головою податкової служби колишнього заступника керівника відомства Олексія Любченка. У 2009–2011 роках він був заступником голови Державної податкової адміністрації.