"Спілкування допомагає подолати проблеми". Кулеба розповів, про що має намір розмовляти із Сіярто 25 червня
25 червня в Києві відбудеться засідання українсько-угорської комісії. За словами глави МЗС України Дмитра Кулеби, із колегою з Угорщини Петером Сіярто обговорюватимуть конкретні можливості співпраці.
25 червня в Києві на засіданні спільної міжурядової українсько-угорської комісії обговорюватимуть питання економічної співпраці. Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив "Укрінформу" 23 червня.
Він зазначив, що сторони обговорять "конкретні можливості співпраці українських та угорських компаній, збільшення обсягів двосторонніх інвестицій, сприяння зміцненню позицій на ринках обох країн".
"Мова йде про співробітництво у сферах транспорту, прикордонної та транскордонної інфраструктури, сільському господарстві, енергетиці, охороні навколишнього середовища та інших сферах", – уточнив український дипломат.
Він підкреслив, що із главою МЗС Угорщини Петером Сіярто, який також прибуде у Київ, він "досить часто спілкується".
"На мою думку, це дуже добре. Регулярне спілкування допомагає подолати проблеми, які накопичилися в наших відносинах із Угорщиною за попередні роки. Прикро, коли потенціал двох великих країн Центральної Європи стримують перешкоди. Так не повинно бути", – заявив Кулеба.
Він висловив сподівання, що економічні відносини між двома країнами допоможуть пом'якшити для громадян наслідки кризи, спричиненої коронавірусною інфекцією.
МЗС України повідомляло, що комісія не збиралася протягом майже семи років. Планували, що засідання відбудеться в березні, проте його відклали через початок епідемії коронавірусу в Європі.
Відносини України і Угорщини погіршилися після ухвалення в Україні у вересні 2017 року закону "Про освіту". Згідно з нормами цього документа, розширюють використання державної мови у шкільному навчанні. Угорщина висловила занепокоєння про майбутнє угорської меншини в Україні.
Українська сторона пояснювала, що в угорських школах Закарпаття українську мову викладали в таких мізерних обсягах, що після закінчення школи більшість молодих угорців практично її не розуміє. Отже, у них виникають проблеми під час вступу в українські університети та пошуку роботи.