Співак: У ХІХ столітті Гелетей мав би застрелитися
Після серії провальних військових операцій 2014 року міністр оборони України Валерій Гелетей не тільки не поніс відповідальності, але спокійно перейшов на іншу генеральську посаду. Про це в авторській програмі головного редактора видання "ГОРДОН" Олесі Бацман сказав політик і телеведучий Дмитро Співак.
Валерій Гелетей, який керував Міністерством оборони України з липня до жовтня 2014 року, мав сісти у в'язницю. Таку думку в авторській програмі головного редактора видання "ГОРДОН" Олесі Бацман на телеканалі "112 Україна" висловив колишній депутат Одеської облради, телеведучий Дмитро Співак.
"Гелетей? Він має сидіти. Ні, не тому, що я його не люблю. Я його не знаю. Кожен має відповідати за свої вчинки. У 2014 році ти став міністром оборони, далі – Іловайськ, далі – Дебальцеве, далі – аеропорт, далі – абсолютно провальні воєнні операції. Ти йдеш тихо-мирно і переходиш на іншу генеральську посаду. У тебе все гаразд", – констатував Співак.
На його думку, випадок із Гелетеєм дискредитує поняття офіцерської честі.
"У ХІХ столітті Гелетей мав би застрелитися. Я ж не проти нього. Я за справедливість і законність. Якщо ти був міністром оборони, відповідай, що сталося. Я хочу знати, що сталося, хто винен. Можливо, не ти, можливо, твої підлеглі", – заявив політик і телеведучий.
Співак: Ресурс для виходу в другий тур мають Тимошенко, Порошенко і Зеленський. Читайте повну версію інтерв'ю
Гелетей у день призначення міністром оборони, 3 липня 2014 року, заявив, що Україна здобуде перемогу у війні і парад перемоги пройде у Севастополі.
Його звільнили 14 жовтня 2014 року. 15 жовтня того самого року його призначили начальником Управління держохорони України.
У час, коли Гелетей був главою військового відомства, сталася Іловайська трагедія, коли українська армія і добровольчі батальйони в зоні АТО було оточено регулярними частинами російської армії і терористами. Під Іловайськом українські силовики втратили не менше ніж 366 осіб.