Справу про загибель Чорновола розслідують за статтею "порушення правил безпеки руху"
Як повідомили в Головному слідчому управлінні Національної поліції у відповіді на запит УНН, слідча група допитала свідків і експертів, а також призначила необхідні судові експертизи, за результатами яких буде ухвалено процесуальне рішення.
Національна поліція України проводить досудове розслідування кримінального провадження стосовно загибелі лідера "Народного руху України" В'ячеслава Чорновола за статтею "порушення правил безпеки руху". Про це повідомили в Головному слідчому управлінні Нацполіції у відповіді на запит інформагентства УНН.
"За фактом загибелі Чорновола В.М. проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21 травня 2014 року з правовою кваліфікацією: ч. 3 ст. 215 КК (у редакції 1960 року)", – зазначили в поліції.
У відомстві додали, що було проведено низку слідчих дій, зокрема, допитано свідків та експертів, а також призначено необхідні судові експертизи, за результатами яких буде ухвалено процесуальне рішення.
В'ячеслав Чорновіл народився в селі Єрки (нині – Черкаська область) 24 грудня 1937 року. Очолював "Народний рух України". У 1991 році був кандидатом у президенти, програв Леоніду Кравчуку, здобувши 23,27% голосів. Він був радянським дисидентом, одним із лідерів українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х – 90-х років XX століття.
Політик загинув 25 березня 1999 року в автокатастрофі під Києвом. У ДТП загинув також водій політика Євген Павлов. Повертаючись до Києва з Кіровограда, на 5-му км траси Бориспіль – Золотоноша Toyota Чорновола зіткнулася з навантаженим зерном КамАЗом, який розвертався на дорозі.
У машині також був прес-секретар політика Дмитро Понамарчук, у момент зіткнення він дрімав на задньому сидінні. Понамарчук вижив, але дістав важкі травми. Водій вантажівки Володимир Куделя і двоє його пасажирів не постраждали.
Зіткнення автомобілів було такої сили, що Toyota довелося витягати з-під причепа за допомогою спецтехніки.
Соратники загиблого політика називали аварію політичним убивством, вказували на неефективне розслідування, відмову від допиту свідків та знищення документів. У 2000-х слідство кілька разів поновлювали, проте версію про нещасний випадок так і не було спростовано. Загибель Чорновола жодного разу не розслідували як убивство.
У 2014 році Бориспільський міськрайонний суд Київської області визнав аварію звичайною ДТП і закрив справу проти водія КамАЗу з огляду на закінчення строку давності. Рідні Чорновола подали апеляцію і виграли її.
У серпні 2014 року прокуратура відновила розслідування загибелі Чорновола.
У лютому 2017 року понад 300 народних депутатів просили генерального прокурора Юрія Луценка взяти розслідування загибелі українського державного діяча під особистий контроль.