Справа Шеремета. Підозрювані та захист ознайомлюються з матеріалами вже протягом майже двох місяців
Слідство зазначило, що початок розгляду справи про вбивство журналіста Павла Шеремета в суді залежить саме від сторони захисту і самих підозрюваних.
Матеріали у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета готові для передавання до суду та відкриття підозрюваним і їхнім захисникам. Про це йдеться в повідомленні Міністерства внутрішніх справ.
"Захисникам, які прибули на ознайомлення, були надані скановані копії матеріалів провадження. Ознайомлення з матеріалами справи підозрюваних і захисників триває вже 57 днів", – ідеться в повідомленні.
Слідство зазначило, що початок розгляду справи в суді залежить саме від сторони захисту і самих підозрюваних.
"Щодо замовників та організаторів злочину слідство триває. Нацполіцією виконана величезна робота, і справу Павла Шеремета буде доведено до кінця", – додали в міністерстві.
Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок підриву машини, що належала співзасновниці видання "Українська правда", цивільній дружині журналіста Олені Притулі. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, скоєне у спосіб, небезпечний для життя багатьох людей. За версією слідства, журналіста вбили з метою дестабілізації ситуації в Україні.
12 грудня 2019 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив про затримання підозрюваних у причетності до вбивства Шеремета. Пізніше того самого дня Нацполіція назвала імена ймовірних причетних: це медсестра Яна Дугарь, військовослужбовець Сил спецоперацій Збройних сил України, музикант Андрій Антоненко (заарештовано) і дитяча хірургиня Юлія Кузьменко (узято під варту).
Слідчі вважають, що вибухівку під автомобіль Шеремета закладали Кузьменко та Антоненко. Останнього називали організатором злочинної групи. Дугарь нібито займалася "розвідкою": шукала камери відеоспостереження на шляху змовників.
У первинній редакції підозри Антоненку йшлося про те, що він, "захопившись ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи велич арійської раси, розмежування суспільства за принципом національної належності, прагнучи зробити свої погляди предметом уваги громадськості... вирішив створити організовану групу, щоб у її складі вчинити вбивство журналіста та радіоведучого Павла Шеремета".
21 травня стало відомо, що текст підозри змінили, прибравши з нього згадку про ультранаціоналістичні ідеї та велич арійської раси. Окрім того, тепер слідчі вважають Антоненка не організатором, а простим виконавцем убивства, а Кузьменко, згідно з оновленим текстом підозри, тільки заклала вибухівку разом з Антоненком, але не приводила її в дію.
22 травня поліція повідомила захист підозрюваних про закінчення досудового розслідування.
20 липня в Києві відкрили меморіал загиблому журналісту.