Справа про погрози президенту України. Федину викликали у ДБР для вручення підозри
Слідчі Державного бюро розслідувань України планують вручити підозру нардепці від "Європейської солідарності" Софії Федині 6 лютого.
Народну депутатку від "Європейської солідарності" Софію Федину викликають у Державне бюро розслідувань України для вручення підозри. Про це 5 лютого поінформувала пресслужба Офісу генпрокурора.
Федину викликають у бюро на 6 лютого 2020 року.
"Повістка про виклик направлена за адресою її реєстрації, фактичного проживання та за місцем роботи. У відповідності до ч. 1 ст. 135 Кримінального процесуального кодексу України Федина Софія вважається належним чином повідомленою, проте для запобігання спекуляціям щодо необізнаності про виклик додатково публікуємо повістку на офіційному сайті Офісу генерального прокурора", – додали у пресслужбі.
26 жовтня 2019 року у Facebook волонтерки Марусі Звіробій було опубліковано відео, на якому вона й Федина критикують президента України Володимира Зеленського у зв'язку з його розмовою з ветеранами в Золотому Луганської області. "Товариш президент, таке враження, думає, що він безсмертний... Там випадково може вибухнути граната, там обстріли бувають випадково. Найкрасивіше, щоб це все сталося під час московських обстрілів, коли хтось знову в білій сорочці припреться на передову", – сказала Федина.
28 жовтня нардеп від "Слуги народу" Олександр Качура повідомив, що написав заяви до Генеральної прокуратури України та ДБР через висловлювання Федини на адресу Зеленського. 1 листопада Качура повідомив, що правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом висловлювань.
26 листопада слідчі ДБР надіслали у ГПУ проєкт повідомлення про підозру Федині і Звіробій у погрозі вбивством щодо президента України. Також Верховну Раду будуть просити дозволити притягнути Федину до відповідальності. У грудні ГПУ повернула проєкт підозри без погодження.
28 листопада працівники Держбюро розслідувань прийшли з обшуком до Звіробій. За даними її адвоката, справу розслідують за трьома статтями: ч. 3 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ст. 112 (посягання на життя державного чи громадського діяча) і ст. 346 (погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча) Кримінального кодексу України.
Волонтерка повідомила, що під час обшуків правоохоронці вилучили в неї зброю, телефон та блокнот. Звіробій зазначила, що зброя була зареєстрована, і назвала обшуки політичним переслідуванням. У ДБР заявили про вилучення трьох одиниць зброї.
2 грудня Звіробій прийшла у ДБР зі своїм адвокатом. У бюро пояснили, що волонтерка є свідком у провадженні, відкритому слідчими Державного бюро розслідувань.