США готують нові санкції проти "Північного потоку – 2", у Німеччині відмовилися екстрадувати Онищенка. Головне за день
"ГОРДОН" подає огляд основних подій середи, 27 травня.
Коронавірус в Україні
Станом на 27 травня COVID-19 підтвердили у 21 905 осіб, 7995 із них одужали, 658 – померли. Упродовж доби виявлено 321 хворого (420 вилікували, 14 померли). Найбільше хворих виявили у Чернівецькій області (43), на Рівненщині (39) та в Києві (29).
Це вже другий день в Україні, коли кількість тих, кого вилікували, більша, ніж кількість виявлених хворих. Окрім того, уперше більше видужалих, ніж тих, хто заразився, виявлено у столиці. Протягом доби там захворіли 29 осіб, а видужали – 44.
Більшість областей України готова до другого етапу пом'якшення карантину
У МОЗ заявили, що 17 українських областей готові до другого етапу пом'якшення карантинних обмежень. Неготовими виявилися сім областей. У Волинській, Закарпатській, Львівській, Рівненській та Чернівецькій – незадовільні показники випадків COVID-19 на 100 тис. населення. Також у Чернівецькій області перевищено допустиму норму завантаженості лікарень.
У Луганській і Донецькій областях провели недостатню кількість лабораторних тестів на COVID-19.
США готові ввести нові санкції проти "Північного потоку – 2"
США планують ввести нові санкції проти компаній та осіб, пов'язаних із будівництвом газопроводу "Північний потік – 2". Посол США в Німеччині Річард Гренелл вважає, що відповідний законопроєкт "можуть ухвалити швидко, незважаючи на виборчу кампанію" у США.
Водночас офіційний Берлін висловив стурбованість заявами Гренелла. У міністерстві економіки та енергетики Німеччини заявили, що зараз, коли світ бореться з пандемією коронавірусу, "не час розкручувати спіраль ескалації і погрожувати подальшими екстратериторіальними санкціями, які суперечать міжнародному праву".
Німецький суд відмовив Україні в екстрадиції Онищенка
Суд відмовив Україні в екстрадиції й ухвалив рішення звільнити з-під варти колишнього позафракційного нардепа та бізнесмена Олександра Онищенка. У суді пояснили це тим, що "неможливо встановити, чи може мати переслідування в Україні політичні мотиви".
У суді також зазначили, що зверталися до української сторони із проханням детально описати передбачувані умови тримання фігуранта, але одержали лише "занадто загальну інформацію".