США не вдалося відмовити Європу від проекту "Північний потік – 2" – Помпео
США шукають спосіб зберегти постачання енергоносіїв через Україну, оскільки низка країн Європи націлена на завершення російського проекту "Північний потік – 2", заявив американський держсекретар Майк Помпео.
Сполучені Штати Америки не змогли переконати європейські країни відмовитися від будівництва газопроводу "Північний потік – 2". Про це державний секретар Сполучених Штатів Майк Помпео заявив 10 квітня на слуханнях у комітеті Сенату США з міжнародних відносин. Слухання транслювали на сайті Сенату.
"Ми зробили практично все можливе, щоб переконати європейців, і передусім Німеччину, не будувати "Північного потоку – 2", але на цей момент ми не добилися успіху. Німеччина, з оглядуна все, націлена на те, щоб продовжувати будівництво газопроводу. Ми працюємо, щоб подивитися, чи є спосіб забезпечити якесь постачання енергоресурсів через Україну", – заявив держсекретар.
Він додав, що більшість членів НАТО поділяє стурбованість Вашингтона і бачить ризики в реалізації "Північного потоку – 2".
"Північний потік – 2" активно підтримують канцлер Німеччини Ангела Меркель і керівна партія – Християнсько-демократичний союз.
Вашингтон і низка європейських країн, зі свого боку, вважають "Північний потік – 2" загрозою стратегічній та енергетичній безпеці Європи. США погрожували санкціями компаніям, залученим до прокладання газопроводу.
"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною по дну Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його навпіл фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.
Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія – ні. Оператор проекту запропонував прокласти трубопровід в обхід Данії.
Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.