Парубій наприкінці червня відвідає США, щоб обговорити "Північний потік – 2"
"Північний потік – 2" – це не економічний, а політичний агресивний проект Росії, заявив спікер Верховної Ради Андрій Парубій.
Голова Верховної Ради Андрій Парубій наприкінці червня відвідає з офіційним візитом Вашингтон, де під час зустрічі зі спікером Палати представників Конгресу США Полом Раяном обговорить недопущення реалізації проекту "Північний потік – 2". Про це Парубій заявив 9 червня на міжпарламентській конференції за участю голів парламентів Грузії, Молдови та України, повідомляє "Укрінформ".
"Будівництво "Північного потоку – 2" – це не економічний проект, а виключно політичний агресивний проект Росії. І дуже символічно, що в кінці цього місяця, 27 червня, коли ми будемо перебувати у Вашингтоні і в нас буде зустріч зі спікером Раяном та спікерами Грузії, Молдови, Литви і, сподіваємось, Польщі, однією з тем нашого обговорення, власне, й буде питання недопущення реалізації проекту "Північний потік – 2", – заявив Парубій.
"Північний потік – 2" – другий газопровід, який з'єднає Росію з Німеччиною по дну Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м3 газу на рік. Вартість проекту – 9,5 млрд євро, його наполовину фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.
Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою енергетичній безпеці Європи. Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький називав газопровід новою гібридною зброєю Росії проти Заходу.
Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили зводити трубопровід на своїй території. Данія – поки ні.
Київ наполягає, що Росія має зберегти транзит газу через територію України після будівництва "Північного потоку – 2". За словами президента РФ Володимира Путіна, постачання газу через Україну залежатиме від економічної доцільності.
За даними американського журналу Foreign Policy, США незабаром можуть ввести санкції проти п'яти європейських компаній, задіяних у проекті "Північний потік – 2".