США ніколи не розглядали питання про ядерний удар по КНДР – Болтон
Радник президента США з національної безпеки Джон Болтон сказав, що Вашингтон робить усе, щоб Північна Корея виконувала свої зобов'язання щодо ядерного роззброєння.
Радник президента США з національної безпеки Джон Болтон в інтерв'ю радіостанції "Эхо Москвы" заявив, що американська влада ніколи не обговорювала можливості ядерного удару по Північній Кореї.
"Ні, звісно! Ні-ні-ні. Звісно, США – ну, точно ні. Це не питання і питання, якого ніколи не обговорювали, наскільки я знаю", – сказав Болтон.
Він зазначив, що головним напрямом американської зовнішньої політики у цьому питанні є слова президента США Дональда Трампа про те, що переговори із Пхеньяном буде продовжено.
"Я думаю, це ми обговорили під час саміту з корейцями. І ми робимо все, що потрібно, для того, щоб Північна Корея виконувала свої зобов'язання. [Лідер КНДР] Кім Чен Ин виконує їх, наскільки я можу зрозуміти", – підкреслив Болтон.
Улітку 2017 року відносини США та Північної Кореї загострилися після того, як Пхеньян провів серію запусків балістичних ракет. Кім Чен Ин неодноразово заявляв, що країна буде нарощувати ударний ядерний потенціал для атак на американські цілі.
Штати та Південна Корея провели у відповідь маневри і військові навчання.
19 вересня на Генасамблеї ООН Трамп заявив, що у США є міць і терпіння, але якщо потрібно буде захищатися, "вибору не буде, окрім як повністю знищити Північну Корею".
Розрядка конфлікту сталася після зустрічі лідера КНДР і президента США в Сінгапурі 12 червня 2018 року. За підсумками американсько-північнокорейського саміту, який відбувся цього самого дня, було підписано угоду: Вашингтон пообіцяв надати КНДР гарантії безпеки, а Пхеньян підтвердив прихильність повній денуклеаризації Корейського півострова.
На прес-конференції після саміту Трамп заявив, що США припинять військові навчання в Південній Кореї.
3 серпня в Сінгапурі держсекретар США Майк Помпео заявив журналістам, що продовження роботи над програмою озброєнь у Північній Кореї суперечить зобов'язанням щодо денуклеаризації.
28 серпня телеканал CNN повідомив, що Північна Корея попередила США про можливість зриву переговорів про денуклеаризацію.
Наприкінці вересня міністр закордонних справ КНДР Лі Йон Хо заявив, що Північна Корея не може відмовитися від своєї ядерної зброї "в односторонньому порядку", без гарантій безпеки з боку Сполучених Штатів. За його словами, санкції США посилюють недовіру Пхеньяна.
25 вересня Трамп сказав, що його зустріч із Кім Чен Ином відбудеться "незабаром". Він повідомив, що вони з лідером КНДР Кім Чен Ином "закохалися один в одного".