Сценарист "Слуги народу" Костюк заявив, що Зеленський заговорив про похід у політику у квітні 2018 року

Костюк: Політконсультанти нам розповідали, що потрібно зробити перехід образу від актора й шоумена до лідера громадської думки і лише після того – до політика
Фото: pravda.com.ua

Команда кандидата у президенти України Володимира Зеленського не послухала політтехнологів, які пропонували зробити перехід образу Зеленського від актора та шоумена до лідера громадської думки і тільки після цього  до політика, розповів сценарист серіалу "Слуга народу" Юрій Костюк.

Шоумен Володимир Зеленський уперше заявив про плани піти в політику в "тісному колі" довірених людей у квітні 2018 року. Про це розповів сценарист серіалу "Слуга народу", член виборчого штабу Зеленського Юрій Костюк в інтерв'ю "Українській правді".

"Це люди з "Кварталу", наприклад, Іван Баканов, Сергій Трофімов (виконавчий продюсер "Кварталу"), Михайло Валєєв (креативний продюсер "Кварталу"), брати Шефіри (співвласники студії "Квартал 95"). Це дуже відповідальне рішення, тому Володимир не казав, що йде у президенти. Він говорив, що думає про це, і запитував, чи не пора нам піти в політику і спробувати щось зробити для країни", – повідомив він.

Костюк додав, що після цього представники Зеленського зустрічалися з різними політологами і політконсультантами, щоб вислухати їхню думку.

"99% із них казали, що це все неможливо, що "ваша аудиторія в основному – молодь, яка не приходить на вибори, і якщо у вас немає принаймні $50 млн на кампанію – можете про це не думати, це все сітки, структури". Це насправді зіграло позитивну роль – чим більше нам не вірять, тим більше хочеться довести, що ми можемо. Це принцип "Кварталу", який працює ще з часів КВК", – розповів сценарист.

За словами Костюка, Зеленський не хотів бути "політиком у класичному сенсі цього слова".

"Політконсультанти нам розповідали, що потрібно зробити перехід образу від актора й шоумена до лідера громадської думки і лише після того – до політика. Це не був наш шлях. Володимир сказав: "Я класичним політиком не стану ніколи в житті". Ми зразу говорили, що не хочемо показувати, що Володимир є якимось великим спеціалістом у всіх сферах і зараз за два місяці підготується і на інтерв'ю розкладе все по поличках із відсотками, графіками і діаграмами. Найголовніша наша історія полягала у збереженні органічності. Найголовніша теза кампанії – як стати президентом і залишитися людиною", – підсумував він.

21 квітня 2019 року в Україні відбувся другий тур виборів президента. 30 квітня ЦВК офіційно оприлюднила результати виборів, перемогу здобув Зеленський із результатом 73,22% голосів виборців. За чинного президента України Петра Порошенка проголосувало 24,45% виборців. Дату інавгурації призначить Верховна Рада.