Суд не взяв до розгляду скарг адвокатів Порошенка на його примусове приведення у ДБР
Київський апеляційний суд відмовив захисту п'ятого президента України, народного депутата від "Європейської солідарності" Петра Порошенка у відкритті апеляційного провадження на два рішення Печерського райсуду Києва про примусове приведення політика на допити в Державне бюро розслідувань.
Київський апеляційний суд не взяв до розгляду скарг адвокатів п'ятого президента України, народного депутата від "Європейської солідарності" Петра Порошенка на рішення про примусове приведення його на допити в Державне бюро розслідувань. Про це 26 лютого агентству "Інтерфакс-Україна" повідомила прессекретарка суду Тетяна Геведзе.
"Київський апеляційний суд відмовив у відкритті апеляційного провадження за цими скаргами, оскільки постанова не підлягає оскарженню", – сказала Геведзе.
У коментарі "Українській правді" вона уточнила, що скарг було дві.
21 лютого судді Печерського райсуду Києва ухвалили два рішення про примусове приведення Порошенка на допити як свідка.
Перше рішення стосується розслідування кримінального провадження про втручання в роботу суддів завдяки несвоєчасному призначенню їх на посади, що "спричинило тяжкі наслідки у вигляді безпідставного виділення коштів із державного бюджету на виплату їм заробітної плати". Друге рішення стосується розслідування кримінального провадження про зловживання службовим становищем під час призначення керівництва Служби зовнішньої розвідки. У рішеннях було зазначено, що вони не підлягають оскарженню. Привести Порошенка в бюро 28 лютого і 6 березня мають співробітники Національної поліції.
У Держбюро заявили, що Порошенко ігнорує виклики на допити, тому бюро вирішило звернутися до суду.
Адвокати п'ятого президента назвали рішення суду політичними і звернулися зі скаргами у п'ять інстанцій – Службу безпеки України, Офіс генерального прокурора, Вищу раду правосуддя і два суди (Київський апеляційний і Печерський районний). У скаргах адвокати говорили про порушення принципу територіальної підсудності, а також порушення вимог Кримінального процесуального кодексу щодо особистої присутності народного депутата на засіданні.
Порошенко був президентом України у 2014–2019 роках. У липні 2019 року його обрали народним депутатом.
За інформацією ДБР, станом на кінець листопада 2019 року експрезидент фігурував у 13 кримінальних провадженнях.