Суд обрав запобіжний захід для Бернацької у вигляді застави 7 млн грн
Колишня заступниця міністра юстиції України Наталія Бернацька заявила, що оскаржуватиме рішення суду про призначення їй застави в розмірі 7 млн грн у справі "Золотий Мандарин Ойл".
Вищий антикорупційний суд призначив ексзаступниці міністра юстиції та колишній секретарці Центральної виборчої комісії України Наталії Бернацькій заставу 7 млн грн. Про це 4 лютого повідомили у пресслужбі ВАКС LB.ua.
Суд також вирішив, що Бернацькій потрібно здати закордонні паспорти і не спілкуватися з іншими підозрюваними та свідками у справі.
Прокуратура просила суд обрати для Бернацької запобіжний захід у вигляді 45 млн грн застави.
У коментарі LB.ua Бернацька заявила, що подаватиме скаргу.
"Рішення суду ґрунтується на тому, що є така сума в декларації... Єдина претензія сторони обвинувачення, що нібито перший заступник міністра юстиції не має права підписувати платіжні документи. Але ми це спростували в суді. Це було не єдине рішення Європейського суду з прав людини, щодо якого було підписано платіжне доручення", – сказала вона.
23 січня 2020 року Національне антикорупційне бюро повідомило про вручення підозр шістьом фігурантам справи "Золотий Мандарин Ойл": колишньому урядовому уповноваженому у справах ЄСПЛ, колишньому першому заступнику міністра юстиції, бенефіціару приватної компанії і трьом особам, наближеним до колишнього народного депутата України. Цей екснардеп, за версією НАБУ, був організатором схеми. Імені колишнього депутата бюро не назвало, але, за даними ЗМІ, ідеться про екснардепа від "Народного фронту" Георгія Логвинського. Останній стверджує, що підозри не отримував.
За версією правоохоронців, підозрювані протягом 2013–2016 років організували схему з використанням механізму звернення до ЄСПЛ, водночас ввівши в оману європейську організацію, не повідомивши її про всі обставини спірних правовідносин. "У вересні 2013 року представник ТОВ "Золотий Мандарин Ойл", підконтрольного колишньому народному депутату України, за вказівкою останнього підготував та надіслав до ЄСПЛ заяву про стягнення з державного бюджету України 54,179 млн грн як невиплаченої заборгованості з боку ПАТ "Київенерго" перед підприємством щодо зберігання мазуту, яке нібито із 2009 року органами виконавчої служби не виконувалося", – заявили в антикорупційному бюро.
Водночас, повідомили в НАБУ, "попри рішення суду на свою користь, "Золотий Мандарин Ойл" за його реалізацією до виконавчої служби не звертався, однак про цей факт у ЄСПЛ не повідомив". "Так само, як і приховало від європейської інституції факт відступлення права вимоги [боргу] з ПАТ "Київенерго" на користь іншої приватної компанії, також афілійованої з колишнім народним депутатом – організатором схеми, що сталося за пів року до звернення до ЄСПЛ", – розповіли у пресслужбі бюро.
Надалі для супроводження справи в ЄСПЛ колишній народний обранець домовився з керівництвом Міністерства юстиції України, за сприяння якого урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ підготував декларацію про дружнє врегулювання спору, на підставі якої зобов'язався виплатити на користь підконтрольного нардепу "Золотого Мандарина Ойл" 54,17 млн грн із державного бюджету України за зобов'язаннями, що виникли між двома приватними особами. У лютому 2016 року Міністерство юстиції України перерахувало вказану суму, стверджують у НАБУ.
25 січня Вищий антикорупційний суд відмовився обирати запобіжний захід одному з фігурантів справи – колишньому уповноваженому у справах ЄСПЛ Борисові Бабіну.