Суд Росії залишив у силі рішення про "заочний арешт" Яценюка
У березні 2017 року Єсентукський міський суд Ставропольського краю Росії "заочно заарештував" колишнього прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка у справі про бандитизм і умисне вбивство. 17 жовтня Ставропольський крайовий суд залишив у силі це рішення.
17 жовтня в Росії Ставропольський крайовий суд залишив у силі рішення Єсентукського міського суду про заочний арешт українського колишнього прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, написав журналіст "Радио Свобода" Антон Наумлюк у Facebook.
Його обвинувачують у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 209 (бандитизм) Кримінального кодексу РФ.
"А взагалі тут варто писати про справу Миколи Карпюка та Станіслава Клиха, тому що це продовження тієї самої чеченської історії. Не забувайте про це, будь ласка", – додав журналіст.
У 2015 році глава Слідчого комітету РФ Олександр Бастрикін заявив, що, за даними слідства, у складі української націоналістичної організації УНА-УНСО Яценюк брав участь як мінімум у двох збройних зіткненнях на території Чечні в 1994 і 1995 роках. Окрім того, він нібито брав участь "у тортурах і розстрілах полонених військовослужбовців російської армії" в Грозному в 1995 році.
За даними російського слідства, Яценюк стріляв по росіянах із автомата Калашникова приблизно 10 разів.
Представники Яценюка відкинули всі обвинувачення, його прес-секретар порадила Бастрикіну пройти психіатричну експертизу.
13 вересня прес-секретар Яценюка Ольга Лаппо повідомила, що російські слідчі обвинувачують політика в участі у бойових діях у Придністров'ї в 1992 році.
Пізніше соратник лідера партії "Братство" Дмитра Корчинського В'ячеслав Артеменко заявив, що на фотографії, з якої російське слідство зробило висновки про участь у бойових діях Яценюка, зображений він, а не екс-прем'єр України. Артеменко підтвердив, що брав участь у бойових діях у Придністров'ї і Чечні.
У період, про який іде мова, Яценюк був студентом. Згідно з його офіційною біографією, із 1991-го до 1996 року він навчався в Чернівецькому національному університеті імені Федьковича, паралельно з цим займався юридичною практикою.
У 90-х представники УНА-УНСО дійсно брали участь як добровольці в бойових діях у Чечні проти урядових сил. Але про членство Яценюка в цій організації ніколи не згадували.