Російські слідчі "знайшли" Яценюка на фото з війни у Придністров'ї
Прес-секретар колишнього глави Кабінету Міністрів України Арсенія Яценюка Ольга Лаппо повідомила, що російські криміналісти виявили нібито екс-прем'єра на фото членів УНА-УНСО у Придністров'ї.
Російські слідчі обвинувачують колишнього прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка в участі в бойових діях у Придністров'ї в 1992 році. Про це повідомила його прес-секретар Ольга Лаппо у Facebook.
"З метою "всебічного та об'єктивного розслідування" "чеченської справи Яценюка" російські "слідчі" знайшли фотографію членів УНА-УНСО 1992 року в Придністров'ї. На ній "росексперти" змогли ідентифікувати Арсенія Яценюка", – написала вона.
Лаппо на підтвердження її слів опублікувала фотографії з матеріалів розслідування, на підставі якого у Росії суд постановив заочно заарештувати Яценюка.
У 2015 році глава Слідчого комітету РФ Олександр Бастрикін заявив, що, за даними слідства, у складі української націоналістичної організації УНА-УНСО Яценюк брав участь як мінімум у двох збройних зіткненнях на території Чечні в 1994 і 1995 роках. Крім того, він нібито брав участь "у тортурах і розстрілах полонених військовослужбовців російської армії" у Грозному в 1995 році.
За даними російського слідства, Яценюк стріляв по росіянах з автомата Калашникова приблизно 10 разів.
Представники Яценюка відкинули всі обвинувачення, його прес-секретар порадила Бастрикіну пройти психіатричну експертизу.
У період, про який ідеться, Яценюк був студентом. Згідно з його офіційною біографією, з 1991-го до 1996 року він навчався в Чернівецькому національному університеті імені Федьковича, паралельно з цим займався юридичною практикою.
У 90-х представники УНА-УНСО дійсно брали участь як добровольці в бойових діях у Чечні проти урядових сил. Але про членство Яценюка в цій організації ніколи не згадували. У цій справі у 2016 році суд в Грозному засудив громадян України Миколу Карпюка та Станіслава Клиха до 22,5 і 20 років позбавлення волі відповідно. Українці звинувачення заперечують. За їхніми словами, вони ніколи не були в Чечні і не брали участі в бойових діях.