Суд відхилив вимогу захисту Мартиненка визнати докази зі Швейцарії недостовірними
Адвокати колишнього народного депутата Миколи Мартиненка вимагали визнати докази, передані українській стороні зі Швейцарії, недостовірними. 10 грудня суддя Шевченківського районного суду Києва Лідія Щебуняєва відмовила в задоволенні клопотання.
10 грудня суддя Шевченківського районного суду Києва Лідія Щебуняєва визнала достовірними докази у справі колишнього народного депутата Миколи Мартиненка про заволодіння коштами держпідприємств "Енергоатом" і "СхідГЗК", повідомляє "Радіо Свобода".
Вона відхилила клопотання захисника екс-нардепа Петра Бойка, який вимагав визнати докази, передані Україні зі Швейцарії на електронному носії, недостовірними. За даними "Інтерфакс-Україна", претензії захисника Мартиненка, зокрема, стосувалися перекладу на українську мову.
Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури вважають, що згідно з цими документами швейцарські банки підтвердили зв'язок Мартиненка з компаніями, причетними до привласнення коштів держкомпаній "СхідГЗК" та "Енергоатом".
Суд оголосив перерву до 24 грудня. До цього часу суддя зобов'язала прокурорів систематизувати переклад доказів, наданих іншими країнами. Вона зазначила, що суд буде вивчати не оригінали, а переклад документів українською.
22 квітня 2017 року Солом'янський райсуд Києва обрав запобіжний захід Мартиненку у вигляді особистої поруки. За нього заступилися 18 політиків.
9 січня 2018 року Національне антикорупційне бюро України завершило розслідування у справі екс-нардепа, йому відкрили доступ до матеріалів кримінального провадження. 22 травня в САП повідомили, що передали обвинувальний акт до суду.
21 червня Шевченківський райсуд Києва повернув справу прокурору для усунення недоліків в обвинувальному акті, а 1 серпня Апеляційний суд Києва призначив новий розгляд справи Мартиненка.
22 жовтня 2018 року Шевченківський райсуд Києва почав розгляд справи щодо Мартиненка. Окрім нього, у справі проходить ще п'ятеро обвинувачених.
19 листопада Мартиненко заявив, що "ні предмета обвинувачення, ні доказової бази у справі не існує".
5 грудня адвокат Мартиненка Ігор Черезов заявив, що НАБУ використовує як головний доказ провини його підзахисного нічим не підтверджену ксерокопію банківського формуляра.